• Головна
  • Чернігівщина отримала 2,5 млрд грн від НСЗУ за 2024 рік
11:34, 31 липня

Чернігівщина отримала 2,5 млрд грн від НСЗУ за 2024 рік

30 липня до Чернігова завітала голова Національної служби здоров'я України (НСЗУ), Наталія Гусак. Під час брифінгу пані Наталія представила журналістам результати планового моніторингу, що проводився у медичних закладах області, які надають допомогу при гострому мозковому інсульті, інфаркті міокарда, пологах та складних неонатальних випадках.

У рамках візиту на Чернігівщину пані Наталія також зустрілася з власниками та керівниками закладів охорони здоров'я області та головами територіальних громад. Вона відмітила успіхи області в реалізації програми “Доступні ліки”. За її словами, порівняно з минулим роком кількість аптек-учасників програми зросла на 10 відсотків, а кількість пацієнтів — на 6 відсотків. Це близько 11 000 мешканців області, що тепер також отримують медичні препарати та послуги безоплатно або з невеликою доплатою.

“Маленькими кроками разом з мобільними аптеками, разом з “Укрпоштою”, які доставляють лікарські засоби у найвіддаленіші куточки області, разом з рішенням про те, що всі аптеки, розташовані в медичних закладах, мають бути учасниками програми “Доступні ліки” й доносячи цю інформацію до населення завдяки ЗМІ, ми маємо такий результат”, - зауважила Наталія Гусак.

Станом на сьогодні за 2024 рік НСЗУ вже виділила медичним закладам Чернігівської області близько 2,5 млрд грн з бюджетних коштів. Щоб дізнатися, що ж насправді пацієнти отримують за ці кошти, було проведено моніторинг.

Наталя Гусак розповіла, що НСЗУ проводить два види моніторингу: фактичний, що передбачає відвідування медзакладів “наживо” та роботу з їх документацією, а також автоматичний, що дистанційно проводиться в електронній системі охорони здоров'я на постійній основі.

Саме в автоматичному форматі відслідковували, чи дотримується протокол лікування інсультів у медзакладах Чернігівщини. НСЗУ сплачує за тромболітики, які мають за протоколом отримувати пацієнти при лікуванні інсультів. Такі препарати роблять процес реабілітації простішим та попереджають ураження головного мозку. Моніторинг застосування тромболітиків за перше півріччя 2024 року по Чернігівщині виявив найвищі показники у таких лікарень регіону:

  • Корюківська центральна районна лікарні — 16, 4%
  • Чернігівська обласна лікарня — 12, 4%
  • Чернігівська лікарня №3 — 12, 3%
  • Ніжинська центральна міська лікарня ім. М. Галицького — 12, 1%
  • Менська міська лікарня — 12%

Зауважимо, що по Україні в середньому цей показник становить 10%.

В негативному контексті “відмітилася” Прилуцька центральна міська лікарня, де жоден пацієнт не отримав тромболітики. І це при тому, що за першу половину 2024 року до лікарні потрапило 315 людей з інсультом, з яких 274 — з ішемічним.

Також під час моніторингу виявили, що два медзаклади Чернігівщини у 2024 році приймали пологи, при цьому не маючи договору за відповідним пакетом з НСЗУ. Такі порушення було зафіксовано у Бахмацькій міській лікарні та Козелецькій лікарні інтенсивного лікування.

Ольга Мелашенко
Чернігівська Медіа Група


Хочете швидше дізнаватися про найцікавіші і найважливіші новини?
Приєднуйтесь до наших каналів:
- в TELEGRAM
- у VIBER
- в 
INSTAGRAM
Тут тільки найактульніші відео, новини та історії Чернігова!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#НСЗУ #Наталія Гусак #брифінг #медичні заклади #Чернігів
Оголошення
live comments feed...