
Новини компаній
15:19, 19 серпня 2024 р.
Порівняння фільтрів для води: як обрати найкращий варіант для дому
Новини компаній
Ви, мабуть, давно вже помітили, що вода з-під крана не завжди настільки чиста і смачна, як того хотілося б. Невидимі домішки у ній впливають на смак та запах і, що найголовніше, на здоров'я. Саме тому різноманітні фільтри та системи очистки води сьогодні набирають такої популярності. Але з настільки різними варіантами, які пропонує ринок, непросто вибрати найкращий для дому чи офісу.

Ми з'ясували, які є основні типи фільтрів і дослідили їхні переваги та недоліки, що допоможуть визначитися, який фільтр для води кращий, та зробити свій вибір.
Чому фільтрація води важлива для вашого здоров'я?
Вода, що тече до квартир і будинків по міських трубах — зовсім не та сама, що колись мала вигляд дощу чи снігу. За весь цей шлях, поки вода дістається до склянки, вона накопичує безліч забруднень.
Наприклад, у воді з-під крана часто виявляють перевищену кількість хлору, який подразнює шкіру й викликає проблеми з диханням. У ній знаходять важкі метали на кшталт свинцю — шкідливий для нервової системи — який виділяють старі труби. Також там часто містяться залишки нітратів з полів та ферм, що потрапляють сюди з добрив і стічних вод та впливають на ендокринну систему і небезпечні для малюків. Крім того, у водопроводі виявляють мікроорганізми, бактерії та віруси, що провокують різні захворювання.
Не тільки покращити смак води, але й мати спокій, що вона чиста й безпечна, можна завдяки сучасним фільтрам. Деякі з них використовують технології, здатні очищувати воду на 99%.
Види фільтрів для води: який вибрати?
Для очищення води найчастіше використовують декілька основних типів фільтрів: механічні, карбонові та зворотного осмосу. Як вибрати фільтр для води? Спершу поглянемо на їхні особливості.
Механічні фільтри затримують часточки сторонніх домішок на фільтрувальному елементі, який може бути з нержавіючої сталі чи поліпропілену. Такі фільтри дешевші, але менш ефективні, якщо йдеться про розчинні домішки, як, наприклад, хлор. Крім того, на ефективність такого фільтра впливає і пористість фільтрувальної частини — чим вона менша, тим менші часточки затримає фільтр. Натомість чим вищий тиск води, тим менші часточки можуть пройти через фільтр.
Карбоновий фільтр для очищення води адсорбує речовини з допомогою вугілля. Коли вода проходить через такий фільтр, забруднення прилипають до поверхні карбону, а з фільтра вона виходить очищеною. Такі фільтри ефективно очищають, але потребують частої заміни. Вони адсорбують пестициди, органічні сполуки та деякі важкі метали, як свинець, усувають також і неприємний присмак з води. Проте такі фільтри не видаляють усіх забрудників, тому не впораються з бактеріями, вірусами і твердими часточками.
Фільтри зворотного осмосу пропускають воду через спеціальну напівпроникну мембрану під високим тиском. Ця мембрана має дуже дрібні пори. Вони пропускають тільки молекулам води, затримуючи при цьому всі забруднення, як бактерії, віруси, солі та інші домішки. Мембрана здатна затримати дуже дрібні забруднювачі розміром 0,0001 мікрометра. Тому ці фільтри вважають найбільш продуктивними. Проте вони дорожчі у встановленні й експлуатації.
До прикладу технології зворотного осмосу, пом'якшення та фільтрації з активованим вугіллям використані в системах очищення води компанії Ecowater, що має понад 90-річну історію розробки інноваційних технологій. Тут можна знайти як побутовий фільтр для води, так і рішення для великих підприємств. Ecowater використовує високояксні матеріали й компоненти, тому гарантує не тільки майже 100-відсоткове очищення води, але й і надійність своїх фільтрів.

Основні критерії вибору фільтра для води
Який фільтр для води вибрати? Це залежить від якості води, яку потрібно очистити, і ваших персональних потреб. Вибираючи фільтр, зверніть увагу на те, які саме забруднення потрібно видалити, а також наскільки висока концентрація забрудників у вашій воді. Врахуйте і її жорсткість.
Не менш важливо прорахувати кількість води, яку потрібно очищати щодня, наскільки висока якість очищення вам потрібна й наскільки простим у використанні має бути фільтр.
- Вибирайте механічні види фільтрів для води, якщо потрібно видаляти великі домішки з води з низькою концентрацією забруднень.
- Карбоновий фільтр вам підійде, коли треба позбутися хлору, запаху й поганого присмаку води, яка має низьку концентрацію забрудників.
- Вибирайте фільтри зворотного осмосу, коли потрібно видалити до 99% забруднень з води з високою концентрацією забруднень, або якщо концентрація і характер забрудників вам невідомі.
Поради по догляду за фільтром для води
Найперше, дотримуйтеся інструкцій виробника і зважайте на особливості типу фільтра — адже кожному потрібен свій догляд.
- Фільтрувальний елемент механічного фільтра варто промивати кожні 1-2 місяці, щоб видалити накопичені забруднення. Замінюйте зношений фільтрувальний елемент кожні 6-12 місяців.
- Промивати фільтрувальний елемент карбонового фільтра потрібно кожні 3-6 місяців, а замінювати раз на 1 чи 2 роки.
- Мембрану фільтрів зворотного осмосу промивайте раз у 6-12 місяців, а міняйте раз на 4 роки.
Не використовуйте фільтри питної води, якщо вони пошкоджені, та зберігайте їх у чистому сухому місці.
Завершальні рекомендації: як зробити правильний вибір
Не поспішайте з рішенням. Проаналізуйте якість вашої води й оцініть можливості кожного типу фільтра. Перед тим, як вибрати фільтр води, врахуйте також й умови обслуговування та гарантію. Завжди краще проконсультуватися з фахівцем, якщо немає певності, що фільтр впорається з вашою водою чи матиме той функціонал, який вам потрібен. Наприклад, компанія Akvantis, офіційний дистриб'ютор фільтрів Ecowater, проаналізує якість вашої води за 7 показниками й допоможе підібрати оптимальний варіант.
Вода, яку ви щодня споживаєте, впливає на якість життя. Тому краще, щоб вибір системи очищення був виваженим.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
13:10, 25 березня
14:04, 18 березня
19:45, 23 березня
11:19, Сьогодні
live comments feed...