
11:30, 21 серпня 2024 р.
Три "за", два "проти", один "випарувався": як голосували депутати з Чернігівщини за закон "про заборону Московського патріархату"

Менше половини депутатів з Чернігівщини підтримали законопроєкт про заборону Московського патріархату, колаж "Суспільне.Чернігів"
Напередодні, 20 серпня, Верховна рада України прийняла законопроєкт № 8371 "Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності в Україні релігійних організацій", який також неофіційно називають "законом про заборону УПЦ МП". Він має унеможливити діяльність в Україні релігійних організацій з центром у державі-агресорі. "За" документ проголосувало 265 депутатів.
За інформацією порталу "Суспільне.Новини", підтримали законопроєкт троє депутатів від Чернігівської області - Борис Приходько ("Довіра"), Сергій Гривко та Олег Семінський (обидва - "Слуга народу").
"Проти" висловилися два чернігівські нардепи - Павло Халімон ("Слуга народу") та Анатолій Гунько ("Відновлення України").
Ще двоє нардепів від Чернігівщини не голосували - це Валерій Зуб та Максим Зуєв (обидва - "Слуга народу").
А ось депутата Валерія Дубіля ("Батьківщина") рух "Чесно" зарахував до тих народних депутатів, які "випарувалися" під час голосування за цей законопроєкт:

Чернігівський депутат Валерій Дубіль потрапив у список тих, хто "випарувався" під час голосування, інфографіка руху "Чесно"
- Частина депутатів були “відсутніми” під час голосування за цей законопроєкт, проте були присутні у залі та голосували за інші питання. Це означає, що саме під час цього голосування нардепи витягли персональні картки для голосування, аби не приймати рішення та не нести відповідальність за нього, - пояснюють у русі "Чесно".
Нагадаємо, прийнятий законопроект вступить у силу за місяць після підписання його президентом. Як пояснює "Суспільне.Новини", релігійні організації, які підозрюються в співпраці з Російською православною церквою, будуть перевірятися відповідною експертною комісією. Її має створити Державна служба України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС). Якщо комісія зафіксує порушення, ДЕСС видасть припис церкві на виправлення ситуації.
Раніше, в ефірі телемарафону, спікер парламенту Руслан Стефанчук розповів, що релігійним організаціям після рішення комісії дадуть дев'ять місяців, щоб порвати зв'язки з Росією. Якщо зв'язки з країною-агресором не будуть припинені, ДЕСС подасть на цю конкретну юридичну особу позов до суду, який і матиме право ухвалити рішення про заборону.
Хочете швидше дізнаватися про найцікавіші і найважливіші новини?
Приєднуйтесь до наших каналів:
- в TELEGRAM
- у VIBER
- в INSTAGRAM
Тут тільки найактульніші відео, новини та історії Чернігова!
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
15:17, 18 березня
00:00, 18 березня
00:00, Сьогодні
00:00, 6 лютого
14:57, 18 березня
live comments feed...