10:00, 22 серпня
“Захист України” відтепер у чернігівських школах викладатимуть по-новому
Відтепер, протягом двох старших класів середньої школи учні проходитимуть 12 модулів навчального курсу «Захист України». Ці 12 модулів включатимуть як теоретичну частину, так і суто практичні напрямки, наприклад, надання домедичної допомоги чи базовий стрілецький вишкіл.
21 серпня у медіацентрі Чернігівської ОВА пройшов брифінг, присвячений новим підходам до викладання предмету “Захист України”. Про оновлення розповідала Анна Коваленко, представниця проєктного офісу з оновлення предмета «Захист України».
Оновлену програму написано за новим державним стандартом. Попередня, що донедавна викладалася у школах, була своєрідною репетицією строкової служби в армії, і тепер від цього вирішили відійти. Нова програма, за словами спікерки, сфокусована на громадянській освіті в контексті оборони України. Також вона містить великий профорієнтаційний блок, який є наскрізною лінією програми. Гендерного поділу не буде, хлопці й дівчата опановуватимуть предмет спільно.
“Працюємо над трьома ключовими напрямками. В першу чергу, це оновлення змісту навчальної програми. Другий напрямок роботи – підвищення кваліфікації вчителів, і третій напрямок – оновлення формату викладання предмету “Захист України”, – повідомила Анна Коваленко.
Програма для десятих класів складається з 6 модулів:
Модуль 1. Основи національної безпеки та оборони України
Модуль 2. Основи управління та планування
Модуль 3. Озброєння та військова техніка. Стрілецька підготовка
Модуль 4. Основи дій, комунікації та взаємодії в бою
Модуль 5. Орієнтування на місцевості та інженерна фортифікація
Модуль 6. Домедична допомога в умовах бою
Теми модулів для 11-х класів:
Модуль 1. Військові технології та їхній розвиток
Модуль 2. Стрілецька підготовка, основи дій та взаємодії в бою
Модуль 3. Інформаційна війна
Модуль 4. Домедична допомога в умовах бою
Модуль 5. Цивільне населення в кризових умовах
Модуль 6. Планую майбутнє: особиста роль в обороні України.
Програму було створено спільно із волонтерською спільнотою: Всеукраїнською радою реанімації, БФ “Солом'янські котики”, ГО “Військова школа “Боривітер”, “Victory Drones”. На практичні заняття планують запрошувати співробітників ДСНС, представників Міністерства оборони, викладачів військових ліцеїв.
Оновлений формат викладання передбачає викладання “Захисту України” в осередках — спеціальних просторах на базі навчальних закладів або структурних підрозділах, за рішенням засновника. У такому просторі пропонується раз на місяць впродовж цілого дня відпрацьовувати теоретичні й практичні навички і проходити курс “Захисту України”.
Простори буде обладнано державним коштом. У грудні 2023 року урядом було виділено 1,5 млрд грн на оновлення матеріально-технічних баз та підвищення кваліфікації вчителів.
“Ми хочемо показати учням та ученицям, що їхні таланти, їхні зацікавлення та інтереси можуть бути корисними як у цивільному, так і у військовому контексті. І реалізувати ці таланти можна в силах оборони”, – зауважила пані Коваленко.
Разом з тим, слід памʼятати, що “Захист України” – це початкова військова підготовка, а не базова. По суті, це перший ознайомчий крок з функціонуванням Сил Оборони.
Ольга Мелашенко
Чернігівська Медіа Група
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
14:30
Спецтема
Оголошення
17:51, 26 грудня
09:16, 17 грудня
17:51, 26 грудня
00:00, 26 грудня
17:51, 26 грудня
live comments feed...