10:54, 10 вересня
Загроза отруєнь, збагачення киснем,1,5 мішки риби: ситуація з Десною у Чернігові
Забруднена вода дійшла до Чернігова, світлина Валентина Бобира
Ситуацію з забрудненням води у Десні в межах Чернігова обговорили у вівторок, 10 вересня, під час загальноміської наради. Зокрема, чиновники торкнулися питань загрози, яку забруднення може нести для мешканців, збагачення води киснем та того скільки риби зібрали з берегів Десни за понеділок.
-Вчора риби (було зібрано, – прим.) десь 1,5 мішки. Повністю працюють над цим питанням у ДСНС. «АТП-2528», якщо буде великий мор риби, буде перевозити все це. Ми змонтували біояму – якщо буде велика кількість риби (померлої у наслідок забруднення води, – прим.) – захоронимо. Все під контролем, – зазначив віце-мер Віктор Геращенко.
Також лікарі розповіли, що рибу з Десни наразі їсти неможна, адже це може викликати симптоми отруєння. Втім, певним позитивним моментом є те, що в інших місцях Чернігівщини, де забруднена вода перебуває довший період, наразі отруєнь людей не виявлено:
-Якщо казати про загальні речі: звичайно, таку рибу їсти не можна, таку воду пити не можна, обмиватися не можна. І взагалі варто уникати контакту з водою, з мулом з ріки. Будуть симптоми отруєння: шкірного чи внутрішнього. Тому треба цього уникати, – розповів гендиректор другої лікарні Чернігова та депутат міської ради Владислав Кухар.
«Чернігівводоканал» встановив на Десні міні-станцію аерації, яка має збагатити воду киснем (саме від нестачі кисню у воді спостерігається вмирання риби). Втім, за словами посадовців, цей захід може допомогти тільки якщо таких станцій аерації з’явиться набагато більше у різних частинах Десни та Сейму:
-Одна установка – вона взагалі нічим не допоможе. Але багато таких установок у кожному населеному пункті дасть змогу надати додатковий кисень у воду. У суботу ми всі наші креслення передали керівництву басейного управління Чернігівської області (ймовірно, до Деснянського басейнового управління водних ресурсів, – прим.). Це справа організацій та установ, які опікуються поверхневими водами України, – зазначив директор КП «Чернігівводоканал» Сергій Малявко.
На думку в.о. мера Чернігова ці установки мали з’явитися ще до того, як забруднена вода дійшла до Чернігова і робити це мала не міська влада:
-На мою точку зору, керівництво області «проспало» цю ситуацію. Цих установок (аерації, – прим.) треба було ставити набагато більше. Зараз вони (влада області та керівники структур, що займаються захистом річок, – прим.) після приїзду міністра, лише плануютьставити їх далі по течії, вже за Черніговом. Але чому цього не було зроблено за тиждень до цього, чому чекали, поки приїде міністр – для мене велике питання, – сказав Олександр Ломако.
Чиновники ще раз нагадали, що воду з Десни Чернігів не споживає: у крани містян подається вода зі свердловин.
Сєргєй Карась
Чернігівська Медіа Група
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
16:01, 16 листопада
12:27, 14 листопада
20
14:10, 13 листопада
15:10, 20 листопада
10:50, 15 листопада
37
live comments feed...