09:40, 11 вересня
Порятунок Десни: жителі Чернігова прибирали річку від мертвої риби (ФОТОРЕПОРТАЖ)
Мешканці Чернігова 10 вересня провели прибирання річки Десна в районі «Човникова Станція – Переправа», що в мікрорайоні Бобровиця, від мертвої риби.
Організатор прибирання Юрій Селівон розповів про ініціативу, спрямовану на очищення берегів річки.
«У неділю ми побували вище за течією Десни. Побачене мене дуже вразило. Це був жах і стало зрозуміло, що саме на нас буде очікувати. Разом з Тетяною Федоренко почали готуватися до прибирання наслідків від мору риби.
Саме тому через соціальні мережі ми звернулися до мешканців мікрорайону Бобровиця, а також і до друзів, знайомих з пропозицією зібратися у цей вівторок і спробувати розчистити береги річки у себе під боком».
Юрій Селівон, організатор прибирання
За словами Юрія, деякі мешканці Бобровиці вже раніше розпочали прибирати мертву рибу в районі «Старухи», що нижче за течією від села Вознесенське. Вони намагалися створити безпечне місце для риби, яка ще могла знайти прихисток у старому руслі. Мотивацією для дій стала ситуація, коли від смороду мертвої риби страждали жителі, які раніше могли насолоджуватися відпочинком біля річки.
Прибирання розпочалося ще 9 вересня, але ситуація лише погіршилася через швидке гниття риби в умовах денного тепла. Тому команда 10 вересня зібралася краще підготовленою і змогла прибрати набагато більше мертвої риби.
«Ми запаслися водою для миття рук, питною водою, гумовими рукавичками, респіраторами, приладдям для «вилову» і збору риби, пакетами. І почали працювати. Кожен взяв для себе свою ділянку річки, хтось збирав з човна… Але час не на нашому боці. Рано темніє, більшість людей на роботі, денне тепло сильно прискорює темп гниття… Час для прийняття комплексних і сильних рішень втрачено. Працюємо з наслідками… Прикро, але діяти треба. І бажано гуртом, з підтримкою», – каже Юрій.
Важливим моментом стала взаємодія з Управлінням з питань надзвичайних ситуацій, які займалися збором загиблої риби на своїх ділянках річки і наприкінці дня вивезли загальний «улов» до місця утилізації.
Юрій Селівон подякував всім небайдужим, хто підтримав ініціативу.
«Хочу подякувати всім небайдужим і тим, хто відгукнувся і підтримав ініціативу. Окремо зазначити Тетяну Федоренко з БФ Єдність, за допомогу у вирішенні організаційних питань, повірте, їх було не мало. Наталю Скороход, за допомогу з логістикою і доставкою, волонтерів з ГО «Бо Можемо», які завжди знаходять можливість бути там, де це потрібно».
Наш фотокореспондент Валентин Бобир також долучився до акції.
«Було важко. І не зважаючи на гарні респіратори, міцні рукавички і підтримку однодумців, іноді від спеки і смороду ставало погано. Але треба розуміти, що за один-два дні таку біду не подолати. Треба діяти разом», – підсумував він.
Валентин Бобир, фото та відео автора
Чернігівська Медіа Група
Хочете швидше дізнаватися про найцікавіші і найважливіші новини?
Приєднуйтесь до наших каналів:
- в TELEGRAM
- у VIBER
- в INSTAGRAM
Тут тільки найактульніші відео, новини та історії Чернігова!
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
16:01, 16 листопада
12:27, 14 листопада
20
14:10, 13 листопада
15:10, 20 листопада
10:50, 15 листопада
37
live comments feed...