• Головна
  • Магнітний міст, балансборд, в’язкі рідини: Музей науки на колесах відвідає Чернігів
12:39, 11 вересня

Магнітний міст, балансборд, в’язкі рідини: Музей науки на колесах відвідає Чернігів

Мандрівний Музей науки Національного центру «Мала академія наук України» вирушає у тур прифронтовими регіонами України. Першими містами, які зустрінуть наукові експонати, стануть Чернігів та Ніжин. Відвідування виставок – безкоштовне.

Магнітний міст, балансборд, в’язкі рідини: Музей науки на колесах відвідає Чернігів, фото-1

«Ідея організувати Музей науки на колесах виникла, як відповідь на виклики сьогодення. Війна вплинула на все, зокрема, й на освітній процес. Для багатьох дітей доступ до нових знань і освітніх можливостей ускладнився. Та навіть в умовах війни діти мають отримувати майданчики для розвитку. Мандрівний Музей науки – це програма компенсації освітніх втрат для регіонів, які особливо потерпають від війни. Ми забезпечуємо доступ до науково-пізнавальних можливостей. Ще метою проекту є створення сприятливого психоемоційного середовища, яке підтримує розвиток дітей і допомагає їм легше проживати наслідки війни», - зазначає президент Малої академії наук Станіслав Довгий.

Серед наукових експонатів Музею науки на колесах: магнітний міст, прозоро-непрозоре скло, модель іглу, обертовий стілець, повітряний глушник, в’язкі рідини, подвійний слайд, людська ланка тощо. Один з найулюбленіших експонатів відвідувачів - балансборд або лабіринт для вивчення відчуття рівноваги. Завдяки йому можна перевірити свій вестибулярний апарат, виявити порушення у його роботі або й просто розважитись, балансуючи і намагаючись провести кульку крізь лабіринт. Зокрема, з допомогою цього експонату, Музей науки зробить невелике дослідження - як стрес впливає на стан рівноваги.

Магнітний міст, балансборд, в’язкі рідини: Музей науки на колесах відвідає Чернігів, фото-2

Не менш захоплюючим є магнітний міст, який потрібно збудувати з металевих шайб, і заодно дослідити явище магнетизму, яке зустрічається довкола – від холодильників до американських гірок. Відвідувачі експозиції точно не оминуть обертовий стілець. На нього необхідно сісти, нахилитися разом з ним уперед і спробувати зробити повний оберт, а потім дізнатися, чому ж стілець не падає. Завдяки експонату «з пагорба на пагорб», який являє собою металеві трубки та подвійний конус, що по них котиться, відвідувачі ознайомляться з таким поняттям як центр ваги. Ці знання необхідні, приміром, інженерам та архітекторам, щоб розрахувати зовнішні впливи на споруди.

«Головне правило нашого музею: експонати потрібно чіпати. На відміну від консервативних музеїв, де можна тільки дивитися, ми заохочуємо відвідувачів торкатися усього і досліджувати, як працює той чи інший експонат. Формуючи виставку, ми врахували ймовірність блекаутів, тож обрали експонати, яким не потрібна електрика для демонстрації. Розміщувати експонати можна будь-де: в торгівельних залах, у школах тощо. Тож ми будемо шукати партнерів в різних містах, щоб якомога більше дітей змогли відвідати Музей науки на колесах», - зазначила директорка Музею науки Марія Дуброва.

У Чернігові експозиція Музею науки розміститься в торговому центрі (ІІ поверх ТРЦ Голлівуд), а в Ніжині – в місцевому університеті. Працюватиме музей за принципом часових люфтів: прийматиме по 20 відвідувачів щогодини. Таким чином за день експозицію музей зможуть побачити близько 100 людей. Музей науки на колесах буде функціонувати в двох варіантах: велика виставка, яка складається з 12 експонатів, та мала виставка, що складається з 4 експонатів. Після Чернігівської області Музей науки на колесах вирушить у Сумську, Одеську та Миколаївську області.

Відвідування за попереднім записом 063-291-20-96.
Час роботи – 12:00-19:00.


Програма роботи і пересування Мандрівного Музею науки

  • Чернігів (Чернігівська область) – Ніжин (Чернігівська область) - 15 вересня - 3 жовтня 2024 р.

  • Конотоп (Сумська область) – Лубни (Полтавська область) - 4-18 жовтня 2024 р.
  • Прилуки (Чернігівська область) – Ромни (Сумська область) - 19 жовтня - 6 листопада 2024 р.

  • Порт Аненталь (Одеська область) – Подільськ (Одеська область) - 7-21 листопада 2024 р.

  • Миколаїв (Миколаївська область) – Чорноморськ (Одеська область) - 22 листопада - 10 грудня 2024 р.

  • Первомайськ (Миколаївська область) – Вознесенськ (Миколаївська область) - з 11-25 грудня 2024 р.


Хочете швидше дізнаватися про найцікавіші і найважливіші новини?
Приєднуйтесь до наших каналів:
- в TELEGRAM
- у VIBER
- в 
INSTAGRAM
Тут тільки найактульніші відео, новини та історії Чернігова!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Музей науки на колесах #Мандрівний Музей науки #Чернігів #Мала академія наук
Оголошення
live comments feed...