15:26, 12 вересня
Збитки від забруднення річок Сейм та Десна перевищили 405 млн грн, – Міндовкілля
Річка Десна у Чернігові // Фото: Валентин Бобир
Сума збитків довкіллю у Чернігівській та Сумській областях через забруднення річок Сейм та Десна вже становить понад 405 млн гривень. На це заявила Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук на засіданні Комітету Верховної ради України з питань екологічної політики та природокористування.
Про це йдеться на Урядовому порталі.
Забруднення річки Сейм, спричинене потраплянням забруднених вод з російського цукрового заводу, завдало значної екологічної шкоди. Україна вже декілька тижнів бореться з наслідками. Наразі забруднена вода рухається до кордону з Київщиною.
«Зрозуміло, в людей виникає багато запитань та острахів. Чи вплине ситуація на водозабезпечення? Якою буде якість води та чи взагалі буде вода у киян? Одразу наголошую, ситуація контрольована. Всі органи державної та місцевої влади, відповідальні служби працюють у посиленому режимі, щоб мінімізувати наслідки. Забруднення вже менш концентроване, ніж було на початку у Сеймі та у точках відбору води на Чернігівщині. До Київщини воно дійде ще в меншій концентрації», - зазначила Світлана Гринчук.
За даними Київводоканалу та оцінками науковців, очисні споруди Київщини впораються з цим викликом. Крім того, Київводоканал заготував 120 тонн пилоподібного активованого вугілля. У випадку погіршення ситуації застосовуватиметься технологія посиленого очищення води. Тож якість води у кранах споживачів не зміниться.
ДИВІТЬСЯ ЩЕ: Порятунок Десни: жителі Чернігова прибирали річку від мертвої риби (ФОТОРЕПОРТАЖ)
Нагадаємо, забруднення річки Десна спричинено викидом з цукрового заводу у Тьоткіному Курської області. Про це розповів експерт мережі захисту національних інтересів «АНТС», еколог Олег Листопад.
Зазначимо, що 26 серпня стало відомо про забруднення річки Сейм — найбільшої притоки Десни, яка бере початок у Бєлгородській області Росії. Вода у річці почорніла та було виявлено масовий мор риби.
Забруднення одразу ж поширилося всією акваторією Сейму в межах Сумщини та дісталося Чернігівщини. Мешканцям одразу заборонили купатися та рибалити.
З метою оперативного контролю за якістю води, КП «Чернігівводоканал», за власної ініціативи, тричі на добу здійснює відбір води з р. Десна у межах Чернігова.
На загальноміській нараді 3 вересня прийняли рішення закрити міський пляж «Золотий берег» у Чернігові. На вході до пляжу та по всьому його периметру встановлені таблички з попередженнями «Купатися, ловити рибу заборонено», «Купання та використання річкової води тимчасово заборонено! Це небезпечно».
Хочете швидше дізнаватися про найцікавіші і найважливіші новини?
Приєднуйтесь до наших каналів:
- в TELEGRAM
- у VIBER
- в INSTAGRAM
Тут тільки найактульніші відео, новини та історії Чернігова!
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
10:00
Спецтема
Оголошення
19:24, Вчора
09:42, 15 листопада
19:24, Вчора
16:39, 14 листопада
19:24, Вчора
live comments feed...