• Головна
  • «Полікомбанк» у Чернігові на межі ліквідації? Як це коментує голова правління та що каже Нацбанк і експерти
15:55, Вчора

«Полікомбанк» у Чернігові на межі ліквідації? Як це коментує голова правління та що каже Нацбанк і експерти

«Полікомбанк» у Чернігові на межі ліквідації? Як це коментує голова правління та що каже Нацбанк і експерти

Чернігівський банк «Полікомбанк» працює стабільно і виконує всі нормативи й вимоги Національного банку України. Так прокоментував інформацію про те, що банк нібито опинився на межі ліквідації, голова правління «Полікомбанку» Микола Тарасовець. Що на це каже Нацбанк та експерти — читайте у матеріалі «Суспільне Чернігів».


«Полікомбанк» на межі ліквідації?

Інформація про те, що чернігівський «Полікомбанк» опинився на межі ліквідації, з'явилася 19 серпня 2024 року на інтернет-ресурсі "Факти".

У матеріалі йшлося про дві вимоги, які нібито Нацбанк висунув «Полікомбанку»:

  • перша — провести докапіталізацію до кінця року, оскільки його залогові активи не мають підтвердженої вартості, тобто невідомо, скільки вони коштують і чи коштують чогось взагалі;

  • друга — провести реструктуризацію інсайдерського кредитного портфеля, тобто банк має отримати від позичальників реальні застави.

Як зазначалося, одним з найбільших клієнтів «Полікомбанку» є чернігівський забудовник «ОСНОВА-БУД-7» — фірма, співвласником якої є син голови правління «Полікомбанку» Миколи Тарасовця — Юрій Тарасовець.

Також на інтернет-ресурсі kp.ua 2 вересня з'явилася інформація про те, що чернігівський «Полікомбанк» припиняє своє існування через будівельні афери власників.


Про переїзд «Полікомбанку» та про «Основу-Буд-7»

Як пояснив Суспільному Микола Тарасовець, наразі головний офіс банку переїхав до нової будівлі, однак продовжує працювати у звичному режимі.

Микола Тарасовець

Микола Тарасовець

«У нас забрали будівлю (йдеться про головний офіс, який був у районі П'яти кутів), але ми переїхали до іншої — на проспекті Перемоги. Попри воєнний стан, попри те, що з нашого колективу пішло багато людей воювати, банк працює стабільно. Заробляємо і платимо податки Чернігівщині, надаємо близько 200 робочих місць для чернігівців і успішно працюємо. Банк приймає та повертає вклади, надає та повертає кредити. І головне, банк виконує абсолютно всі нормативи та всі вимоги Національного банку», — говорить Микола Тарасовець.

Про надання кредитів чернігівському забудовнику «ОСНОВА-БУД-7», який нібито має надати банку реальні застави, голова правління «Полікомбанку» каже так:

«Ми надаємо кредити абсолютно всім галузям народного господарства. Незалежно, чи є певні стосунки, пов'язаних осіб, чи немає. Це не заборонено законом. Національний банк регулює тільки, щоб ми не надавали кредитів більше, ніж встановлено нормою Національного банку. У 2024 році «Основа-Буд-7» взагалі кредитів у «Полікомбанку» не брала, хоч у неї застав достатньо. Справляється своїми коштами. Банк надавав іншому забудовнику кредит для відновлення житлових будинків після пошкоджень російськими агресорами. Але і у них нема жодних проблем», — пояснює Микола Тарасовець.

За його словами, будівельники беруть, як правило, «сезонні» гроші: коли копають фундамент і зводять перші поверхи.

«На цьому етапі їм потрібні оборотні кошти. А, коли вже люди побачили, що об'єкт будується, вони несуть кошти, і будівельна компанія погашає кредит. Тому тут немає жодних проблем», — стверджує Микола Тарасовець.

Також він зазначає, що немає жодного підґрунтя для того, щоб Нацбанк вимагав від «Полікомбанку» провести докапіталізацію до кінця року.

«На сьогодні є норма, що статутний капітал і капітал взагалі банку має бути не менш ніж 200 мільйонів гривень. У нас на сьогодні капітал близько 300 мільйонів гривень. Немає чого вимагати взагалі», — коментує голова правління «Полікомбанку» Микола Тарасовець.

Відповідь Нацбанку на лист АТ "Полікомбанку" щодо підтвердження інформації для Міністерства фінансів України про те, що до..., Фото: Микола Тарасовець

Відповідь Нацбанку на лист АТ "Полікомбанку" щодо підтвердження інформації для Міністерства фінансів України про те, що до "Полікомбанку" не застосовувались заходи впливу (у вигляді обмеження, зупинення чи припинення здійсюваних банком операцій) у період з 1 січня до 30 червня 2024 року, Фото: Микола Тарасовець


Яка позиція Нацбанку

Суспільне звернулося за коментарем до пресслужби Національного банку України щодо ситуації з «Полікомбанком», на що отримали наступну відповідь:

«Інформація, яка отримується під час здійснення нагляду за банками, відповідно до статті 60 Закону України «Про банки і банківську діяльність», належить до банківської таємниці. Розкриття такої інформації за запитом ЗМІ не передбачено. Водночас відповідно до вимог Постанови НБУ №11 від 15 лютого 2018 року «Про встановлення переліку інформації, що підлягає обов'язковому опублікуванню банками України», банки зобов’язані публікувати, зокрема, інформацію про значення пруденційних нормативів. Така інформація є опублікованою на сайті банку, а також на сайті Національного банку. За наведеними даними, значення всіх пруденційних нормативів банку відповідають вимогам Національного банку».

Пруденційні нормативи – кількісні та якісні показники, встановлені НКЦПФР (Національною комісією з цінних паперів та фондових ринків) з метою вимірювання та оцінювання ризиків у діяльності професійних учасників ринків капіталу та організованих товарних ринків, запобігання або мінімізації негативного впливу зазначених ризиків на діяльність таких професійних учасників, що є обов’язковими для дотримання професійними учасниками ринків капіталу та організованих товарних ринків.


Що кажуть експерти

Про те, як характеризують «Полікомбанк» ці дані, про які йдеться у відповіді Нацбанку, Суспільному пояснив завідувач кафедри фінансів, банківської справи та страхування Національного університету «Чернігівська політехніка» Максим Дубина:

«Ознайомившись з матеріалами, викладеними у відкритому доступі, інформацією, яка представлена на офіційному сайті Національного банку України, ми з колегами дійшли висновку, що на сьогодні «Полікомбанк» виконує нормативи Національного банку України. Ніяких офіційних передумов щодо того, що банк може бути ліквідованим, немає. «Полікомбанк» є учасником фонду гарантування вкладів фізичних осіб. І це означає, що, якщо щось станеться з банком, вкладникам повернуть їх кошти, хоча ця процедура може відбуватися досить тривалий час».


Хочете швидше дізнаватися про найцікавіші і найважливіші новини?
Приєднуйтесь до наших каналів:
- в TELEGRAM
- у VIBER
- в 
INSTAGRAM
Тут тільки найактульніші відео, новини та історії Чернігова!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#«Полікомбанк» #Микола Тарасовець #НБУ #Максим Дубина #Чернігів
Оголошення
live comments feed...