• Головна
  • У чернігівському ліцеї за 2 млн грн відремонтували укриття та створили новий освітній простір
09:01, Сьогодні

У чернігівському ліцеї за 2 млн грн відремонтували укриття та створили новий освітній простір

У чернігівському ліцеї за 2 млн грн відремонтували укриття та створили новий освітній простір

Завдяки співпраці зі Швейцарсько-українським проєктом DECIDE в укритті Чернігівського ліцею № 32 облаштували цифровий освітній простір. У розробці ідеї брали участь як дорослі, так і самі ліцеїсти. Як це відбувалося, поділилися учні ліцею та представник проєкту DECIDE.


«Нам пояснювали крок за кроком, як все робити, як вирахувати бюджет»

Покращення стану закладів освіти та укриттів відбувається в межах реалізації Швейцарсько-українського проєкту DECIDE «Децентралізація для розвитку демократичної освіти». Завдяки ініціативі «DECIDE:ВІДБУДОВА» проведено ремонт укриття ліцею №32, а також облаштування нового цифрового освітнього простору, де під час повітряних тривог продовжують навчатися діти.

На реалізацію проєкту загалом пішло понад 2 млн 798 тис. гривень, з них 2 млн 400 тис. надав Проєкт DECIDE, і 598 тис. додала Чернігівська міська рада. За ці кошти вдалося відремонтувати майже 300 квадратних метрів, а також створити навчальний хаб в укритті ліцею.

Одним із завдань ініціативи «DECIDE: ВІДБУДОВА» є залучення учнів 5-11 класів до демократичних процесів прийняття рішень та розробки проєкту. Завдяки навчальному компоненту ініціативи школярі отримали нові знання та навички, а також долучилися до покращення навчального закладу.

Дев’ятикласниці Вероніка Валовенко та Проскуріна Марія також брали участь у тренінгах. Вероніка говорить:

Вероніка та Марія (зліва направо), Фото: Валентина Гавриленко

Вероніка та Марія (зліва направо), Фото: Валентина Гавриленко

- Нас запросили на тренінги, у яких брали участь діти різних вікових категорій, від 5 до 11 класу. Ми збиралися групами, дізнавалися багато цікавої інформації, і паралельно розробляти проєкт. Я вперше з цим працювала, але ми, як команда, легко впоралися. Ми дізнавалися щось нове, було цікаво та весело. Нам пояснювали крок за кроком, як все робити, як вираховувати бюджет.

На тренінгах учні навчалися проєктному менеджменту, комунікації, бюджетуванню. Чотири команди дітей підготували проектні пропозиції розраховані на 50 тисяч гривень, які згодом презентували.

Сергій Омелічкін, Фото з відкритих джерел

Сергій Омелічкін, Фото з відкритих джерел

- Чотири команди підготували проєктні пропозиції щодо покращення укриття та створення просторів в ліцеї, подали нам, наші ментори їх проаналізували, дали зворотній зв’язок, команди їх доопрацювали, і в травні цього року відбулася презентація, – розповідає менеджер по грантам ініціативи DECIDE: Відбудова Сергій Омелічкін. – Учні презентували у своєму ліцеї ці чотири проєкти зі створення просторів, а потім в ліцеї відбулося демократичне голосування. У ліцеї створили учнівську виборчу комісію, котра організовувала та контролювала голосування у відповідності до розробленого порядку паперового голосування, котре передбачає чіткий алгоритм визначення проєкту-переможця. Особливістю даного волевиявлення ліцеїстів є імітація процедури місцевих виборів в Україні . Один з проєктів переміг, набравши найбільшу кількість голосів.

Проєкт з облаштування укриття


«Учні продовжують навчатися навіть під час повітряних тривог»

Робота над облаштування укриття розпочалася наприкінці 2023 року, реалізацію розпочали на початку 2024-го, і вже в новий навчальний рік ліцей увійшов із сучасним безпечним освітнім простором.

- Це було не швидко, адже спочатку один тренінг, потім інший де ми обговорювали кожну деталь, щоб не було ніяких проблем. Тож на це пішло достатньо часу. Обрали таку ідею, бо в наших реаліях дуже важливо мати якийсь комфортний куточок у сховищі, аби відволіктися від того, що відбувається. Великий плюсом є те, що учні продовжують навчатися в такому новому освітньому просторі навіть під час повітряних тривог, – пояснює дев’ятикласниця Марія.

В результаті плідної співпраці в укритті ліцею №32 облаштували 3 приміщення, та укомплектували їх зручними меблями, проектором та екраном, комп’ютерною технікою, планшетами, та іншим.

Як і з будь-яким ремонтом, під час облаштування укриття виникали додаткові питання, однак це не завадило завершити роботу. Сергій Омелічкін зазначає:

- Ремонті роботи відбувалися досить динамічно та якісно, на об’єкт постійно виїздили будівельні експерти проєкту DECIDE для моніторингу та контролю якості виконання робіт, критичних проблем не було, але дуже часто будівельні роботи тягнуть за собою непередбачувані моменти та невеликі додаткові роботи. Так сталося, що під час виконання поточного ремонту в укритті потрібно було коригувати кошторис, додавати певні види робіт, заключати додаткові Договори. Але із досвіду це нормальний процес, головне вчасно та кваліфіковано реагувати на подібні моменти для забезпечення якісного та швидкого закінчення ремонтних робіт.


«Команди учнів усвідомили, що їхнє бажання, їхні мрії, і їхній голос чогось вартує»

Учні та батьки ліцеїстів повністю задоволені результатом, а особливо тим, що діти мали можливість долучитися до покращення свого закладу освіти.

- Нам дуже подобається новий цифровий простір. Як ми собі уявляли, так воно й вийшло, і навіть перевершили наші очікування. Облаштували дуже гарні кімнати, і надзвичайно приємно, що ми змогли долучитися до реалізації. Батькам приємно, що їхні діти під час тривоги не просто сидять в укриті та чекати відбою, а ще й продовжують освітній процес. Однак їм хочеться, щоб таких куточків в укритті стало більше, – говорить Вероніка.

Поділилася враженнями і її подруга Марія.

- Я в захваті, як і всі учні. Я з багатьма спілкуюся, і всі говорять, що їм подобається і нове обладнання, і самі кімнати. Звичайно, хотілося б ще взяти участь у розробці якогось проєкту, у наших учнів є дуже багато ідей, які можна втілити, або покращити школу, та робити її більш сучасною.

З хорошим враженням залишилися і представники Швейцарсько-українського проєкту DECIDE. Сергій Омелічкін говорить, що учням було цікаво, до того ж вони відчували, що їхня думка важлива.

- Команди учнів усвідомили, що мають можливість долучитися до створення простору в укритті, що їхнє бажання, їхні мрії, і їхній голос чогось вартує. Діти не просто збиралися послухати щось, вони отримали хороші навички, – розповідає Сергій Омелічкін.

Адміністрація ліцею вирішила розмістити в облаштованих приміщеннях першачків. Тож під час повітряної тривоги три перші класи, разом зі всією школою, спускаються в укриття, та продовжують навчальний процес у новому цифровому освітньому просторі.

Швейцарсько-український проєкт DECIDE допомагає облаштувати укриття у п’ятьох освітніх закладах міста, а саме школи № 13, 19, 22, 32 та 34. У ліцеї № 32 та 22 робота вже завершена, в школах № 34 та 19 підходить до фінішу, а в школі №13 окрім укриття проводиться капітальний ремонт усього корпусу.


Валентина Гавриленко
Чернігівська Медіа Група

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Укриття #ремонт #DECIDE #Чернігів #ліцей #учні
Оголошення
live comments feed...