• Головна
  • Нема чим дихати: поради лікаря, як убезпечити організм при задимленні
15:24, 21 вересня

Нема чим дихати: поради лікаря, як убезпечити організм при задимленні

ФОТО: Валентин Бобир

ФОТО: Валентин Бобир

Вересневі ранки пробуджують чернігівців не лише прохолодою, але й димовими завісами. А повітря настільки забруднене, що його рівень вже сягнув небезпечної для здоров’я позначки. В ГУ ДСНС в Чернігівській області кажуть: горить трава та торфовища. Тож, любителів палити сухостій можуть прирівняти до диверсантів. 

Чи можуть уїдливі задимлення викликати хвороби у населення? Що допоможе убезпечитися та як діяти, якщо вже надихалися продуктами згоряння — розповів лікар-пульмонолог обласної лікарні Іван Тельнов.

«Такі задимлення можуть викликати загострення хронічних хвороб легень або провокувати ці загострення. Може погіршуватися загальний стан самопочуття, виникати кашель. Крім того, дим може подразнювати слизові оболонки носа, викликати кон’юктив очей. А якщо людина схильна до алергії — можуть розвинутися і алергічні реакції»

Аби захистити себе від шкідливого впливу, лікар радить дотримуватися простих правил:

  • закрийте всі вікна, двері і уникайте вуличних прогулянок;
  • якщо вийти назовні, все ж, необхідно — користуйтеся респіраторами, аби не вдихати забруднене повітря, а повернувшись — виперіть одяг та прийміть душ;
  • робіть вдома вологе прибирання;
  • пийте багато чистої води;
  • їжте багато овочів та фруктів.

Якщо запах диму в носі вже відчувається або ж починає дошкуляти кашель — варто промити ніс і горло сольовим розчином. У разі відчуття ускладненого дихання одразу звертайтеся до лікарів.


Марина Дубина
Чернігівська Медіа Група

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#дим #Чернігів #хвороби
Оголошення
live comments feed...