• Головна
  • До чернігівських печерних лабіринтів з ліхтариком
13:32, Сьогодні

До чернігівських печерних лабіринтів з ліхтариком

До чернігівських печерних лабіринтів з ліхтариком

Про роботу печерного монастиря під час війни розповідає завідувач відділу наукових досліджень печер та пам‘яток археології НАІЗ «Чернігів стародавній» Андрій Глухенький: «Ось так у Антонієвих печерах під час відключення світла ми проводимо екскурсії нашим відвідувачам. Із ліхтарями йдемо давніми монаршими ходами і люди почуваються так, ніби перенеслися в минуле, коли монахи ходили зі свічками цими галереями».

Попри відключення світла та постійні повітряні тривоги, печерний відділ НАІЗ «Чернігів стародавній» (його часто називають Атонієвими печерами) продовжує працювати та приймати відвідувачів. Екскурсії відбуваються з урахуванням усіх викликів воєнного часу. Зокрема, відключення світла – вже не причина, щоб відкласти візит до святині, адже віднедавна історію цього унікального комплексу екскурсоводи розповідають особливо атмосферно – підсвічуючи дорогу світлом стилізованого під старовину ліхтаря.

«Антонієві печери належать до першої групи відключень, відповідно до графіків погодинних відключень у деякі дні в нас від трьох до шести годин відсутнє світло. Ми вийшли з ситуації – тепер проводимо екскурсії з ліхтарями», – ділиться реаліями сьогодення Андрій Глухенький.

Крім того, Антонієві печери після відповідної перевірки визначені як найпростіше укриття, тож тут можна перечекати ще й повітряну тривогу.

«Ми вирішили звернутися до представників ДСНС, а також до місцевих органів державної влади, щоб зафіксувати печери як найпростіше укриття цивільного захисту. Спеціальна комісія на початку серпня обстежила печери і дійшла висновку, що печери можуть бути найпростішим укриттям», – уточнює завідувач відділу наукових досліджень печер та пам’яток археології НАІЗ «Чернігів стародавній».

До чернігівських печерних лабіринтів з ліхтариком, фото-1


Водночас науковці, котрі проводять екскурсії в Антонієвих печерах, працюють над розвитком оновлених програм і маршрутів, адже серед туристів, які відвідують чернігівську святиню, є запит на цікаві та маловідомі факти, які вони могли б дізнатися під час екскурсії.

«Зростає запит на різні легенди, на цікаві екскурсії. Ми щосуботи о 16:00 проводимо в Антонієвих печерах цікаві екскурсії від наших науковців», – анонсує події Андрій Глухенький.

Відвідати екскурсію можуть усі охочі в робочі години заповідника, тобто щодня із 9-ї години ранку до 17:30. Вартість квитка для учнів, студентів і пенсіонерів – 50 гривень, а для інших відвідувачів – 100 гривень.

«Також є пільгові дні, дні відкритих дверей. Безкоштовно можуть відвідати підземелля учасники бойових дій, Захисники та Захисниці України, а також люди з особливими потребами та діти, які позбавлені батьківського піклування», – підсумовує завідувач відділу наукових досліджень печер та пам‘яток археології НАІЗ «Чернігів стародавній» Андрій Глухенький.


Джерело: Таліна Тарасенко для сайту «Челайн»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#екскурсія #Антонієві печери #історія #Чернігів стародавній #укриття
Оголошення
live comments feed...