• Головна
  • Понад 530 мільйонів – збитки, завдані довкіллю через забруднення річок Десна та Сейм
16:37, Вчора

Понад 530 мільйонів – збитки, завдані довкіллю через забруднення річок Десна та Сейм

Понад 530 мільйонів – збитки, завдані довкіллю через забруднення річок Десна та Сейм

«Технологічні скиди із заводу на території росії стали причиною екологічної катастрофи в наших водних артеріях – Десні та Сеймі. На сьогодні орієнтовні збитки довкіллю Сумщини та Чернігівщини вже становлять понад 530 млн гривень. Ці факти зафіксували правоохоронні органи», – в інтерв’ю «Укрінформу» повідомила міністерка захисту довкілля та природних ресурсів Світлана Гринчук.

За її словами, забруднення в небезпечній концентрації не дійшло до водозаборів у Київській області. Пані Гринчук зауважила, що для привернення уваги на всіх міжнародних майданчиках озвучується ця тема. Зокрема, Міндовкілля спільно з провідними науковцями та експертами провело ґрунтовний аналіз ситуації. Наразі напрацьовується комплексний план, що міститиме алгоритм взаємодії та реагування, рекомендації щодо подальших дій.

Міністерка прогнозує, що не тільки цьогорічна ситуація з Сеймом і Десною, а й загальна ситуація з річками в Україні підштовхне до втілення схваленої Водної стратегії до 2050 року дещо раніше від запланованого терміну.

«У нас дуже багато планів, найперше в контексті європейської інтеграції. Насамперед ідеться про імплементацію Водної рамкової директиви. Вже сьогодні в Україні діє басейновий принцип управління водними ресурсами, запроваджено діагностичний та операційний моніторинг вод у всіх річкових басейнах України, проведено скринінг забруднювальних речовин у найбільших річкових басейнах», – додала Гринчук.

За її прогнозами, цього року мають бути затвердженні дев’ять планів управління річковими басейнами (ПУРБ). У процесі впровадження заходів, передбачених планами управління, міністерство розраховує на співпрацю з міжнародними партнерами.

Як ми повідомляли раніше, причиною забруднення річок Сейм і Десна наприкінці літа – на початку осені стало скидання відходів виробництва цукровим заводом у російському місті Тьоткіно, що в курській області. Забруднення органічними речовинами призвело до зниження рівня кисню у водоймі та, відповідно, до мору риби.

В результаті цих злочинних дій, за словами голови Чернігівської екологічної інспекції Сергія Жука, Десна стала першою повністю мертвою річкою в Європі. Про це йдеться у спецрепортажі The Guardian. Повідомляється, що до Сейму, який впадає у Десну, у величезних кількостях скинули хімічні відходи цукрового заводу. Серед них були аміак, магній та інші отруйні нітрати. На той час в околицях тривали запеклі бої. Збройні Сили України розпочали раптове вторгнення до росії та захопили територію в курській області.

Очільник екоінспекції сподівається, що річка відновиться за кілька років. Хоча малоймовірно, що це станеться, допоки тривають бойові дії. Загалом на Десні місцеві жителі зібрали близько 44 тонн мертвої риби. Аварійні бригади використовували компресори для закачування кисню в Десну, щоб дати рибі, яка залишилася, більше шансів на виживання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#забруднення річок #Десна #Сейм #мор риби #аерація
Оголошення
live comments feed...