• Головна
  • Нема субвенції: у Чернігові заборгували перед фахівцями, котрі займаються з «інклюзивними дітьми»
12:25, 22 жовтня

Нема субвенції: у Чернігові заборгували перед фахівцями, котрі займаються з «інклюзивними дітьми»

У Чернігові не проводять індивідуальні заняття з дітьми з особливими освітніми потребами, світлина порталу «nus.org.ua», ілюстративна

У Чернігові не проводять індивідуальні заняття з дітьми з особливими освітніми потребами, світлина порталу «nus.org.ua», ілюстративна

У Чернігові існує заборгованість перед вузькими спеціалістами (логопедами, психологами тощо) за проведені у квітні-травні цього року індивідуальні заняття з «інклюзивними дітьми» (більш коректно їх називати «дітьми з особливими освітніми потребами», або «дітьми з ООП»). Контракти ж на заняття вузьких спеціалістів з такими дітьми у новому навчальному році досі не укладені.

Вперше про це журналісти спитали виконувача обов’язків міського голови Чернігова Олександра Ломаку 8 жовтня, під час його преспідходу. Тоді очільник міста не був готовим надати відповідь. Тож знову тему підняли 22 жовтня під час загальноміської наради.

Очільник міського управління освіти Василь Білогура визнав наявність заборгованості. За його словами, це пов’язано з недостатньою сумою освітньої субвенції, яку місто отримало від держави:

-На сьогодні у закладах освіти не надаються послуги корекційних годин дітям з особливими освітніми потребами. Є питання у тому, що дані послуги оплачуються субвенцією з державного бюджету. У цьому році місто отримало субвенцію 2,5 мільйони гривень у середині квітня, чого вистачило заплатити за надані послуги у січні, лютому та частині березня. Станом на сьогодні є заборгованість за надані послуги, орієнтовно, 2,3 мільйони гривень. Тому, фактично, надавати послуги щодо яких немає розуміння: чи буде субвенція, чи не буде – яким чином їх оплатити… Змусити людей працювати безкоштовно в нас немає можливості. Тому ані в садочках, ані у школах така послуга (індивідуальні заняття з дітьми з ООП, – прим.) зараз не надається, – визнав Василь Білогура.

За словами чиновника, для вирішення цього питання до кінця року потрібно близько 7 мільйонів гривень.

Наразі дітей, які потребують індивідуальних занять з психологами, логопедами тощо у Чернігові, за даними керівництва управління освіти, близько 600. Пан Білогура наголосив, що не дивлячись на відсутність індивідуальних занять, і зараз асистенти вихователів, асистенти вчителя чи психологи приділяють підвищену увагу дітям з ООП.

Василь Білогура

-Якщо говорити про окремий вид послуги: «корекційні години», то вони на сьогодні не надаються. І це не з причини того, що місто десь «заховало» гроші, чи заборонило цю послугу надавати і гроші десь економлять, – підкреслив пан Білогура.

Як розповів посадовець, міська влада зверталася до обласного управління освіти щодо виділення додаткової субвенції на заняття з дітьми з особливими освітніми потребами. Втім, наразі інформації щодо перспектив перерахування додаткової субвенції немає. Інший шлях – фінансувати такі заняття з міського бюджету:

-З міського бюджету фінансувати не заборонено. Тому дивиться самі. Або чекайте субвенцію. Поки що інформації про субвенцію в мене немає, – сказав Василь Білогура.

Олександр Ломако дав вказівку своєму підлеглому підготувати листи з цього питання до керівників Чернігівської ОВА та міністерства освіти, для того, щоб отримати позицію цих владних інституцій.

Нагадаємо, також під час загальноміської наради обговорили початок опалювального сезону.

Сєргєй Карась
Чернігівська Медіа Група

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#логопед #дитина з особливими освітніми потребами #психолог #Василь Білогура #субвенція
Оголошення
live comments feed...