13:15, 24 жовтня
Переведення годинників. Зеленський не планує підписувати закон, який його скасовує
У ніч проти неділі, 27 жовтня, Україна перейде на зимовий час – стрілки годинників переведуть на годину назад. Цей перехід мав стати останнім, адже у липні Верховна Рада підтримала проєкт, який скасовує подальші переведення. Однак президент його досі не підписав - і, як кажуть джерела ВВС, не планує цього робити.
Про це повідомляє ВВС з посиланням на власні джерела.
Проєкт Закону про обчислення часу в Україні №4201, який скасовує сезонне переведення годинників, депутати підтримали в другому читанні 16 липня.
Відповідно до нього, в останню неділю жовтня Україна перейде на зимовий час востаннє і має на ньому лишитися.
Згодом законопроєкт підписав голова Верховної Ради, і 21 серпня його направили на підпис президенту. Однак Володимир Зеленський його досі не підписав.
Як повідомив ВВС Україна співрозмовник в президентській команді, цей закон так і не підпишуть.
«Не планує президент підписувати», - твердить співрозмовник в ОП. А для ветування закону строки вже минули.
Інший співрозмовник у президентській фракції також запевнив ВВС, що підпису не буде.
«Спікер це протис, це його ідея, тому щоб його не ображати, вето не буде, але і підпису не буде», - каже співрозмовник в Раді.
За його словами, все порахували й побачили мінуси для економіки – «вилізли збитки у кілька мільярдів».
До аргументів проти підписання закону співрозмовник додав петиції на кшталт «не крадіть наші вечори», з якими виступали українці.
Автором законопроєкту є Руслан Стефанчук. Він згадав про ідею скасувати переведення і залишитись жити за зимовим, за його словами, природним для України часом, після того, як став новим головою Ради.
Він подавав такий проєкт 2020 року, і його навіть ухвалили у першому читанні.
Але це трапилось на початку березня, за кілька тижнів до переходу на літній час. Ідея Стефанчука провалилася, а сам документ повернули на доопрацювання та повторне друге читання. Однак 2021 року для нього також забракло голосів.
UTC+2 чи UTC+3: який час буде в Україні
«Восени ми перейдемо на зимовий час і залишимось на ньому, тобто UTC+2 або київський час», - зазначала заступниця голови фракції «Слуги народу» в парламенті Євгенія Кравчук після того, як Рада ухвалила закон.
Стандарт UTC - або Всесвітній координований час - використовують в усьому світі для регулювання часу.
Часові пояси навколо земної кулі описуються як додатне або від'ємне зміщення від UTC - на схід чи захід від нульового меридіана. Відповідно часовий пояс України - UTC+2, і цей час називають стандартним київським часом.
Для тих країн і регіонів, де переходять на літній час, зміщення відносно UTC також змінюється (зазвичай +1 година). Тобто літній час в Україні - UTC+3.
Як зазначають у міністерстві економіки, саме зимовий час, на який цієї неділі перейде Україна, є природним для країни та відповідає її географічному положенню, а перехід на літній час робили з метою ефективного використання світлої частини доби.
Якщо Зеленський так і не підпише закон, такі переходи триватимуть і надалі.
Які країни переводять годинники, а які – ні
Станом на 2024 рік перехід на літній час відбувається в більшій частині Європи, Північної Америки, а також деяких країнах Африки, Азії, Південної Америки та Океанії.
Годинники зокрема переводять у всіх країнах ЄС, Великій Британії, Сполучених Штатах (окрім Аризони, Гаваїв і Територій США), у більшій частині Канади, в частині Австралії, Новій Зеландії, Чилі, Єгипті та Лівані.
Водночас у більшості країн Африки, Азії та Південної Америки переходу на літній час немає.
Також не переводять годинники у Росії, і через це - на окупованих нею територіях України, де використовують московський час - UTC+3.
Хочете швидше дізнаватися про найцікавіші і найважливіші новини?
Приєднуйтесь до наших каналів:
- в TELEGRAM
- у VIBER
- в INSTAGRAM
Тут тільки найактульніші відео, новини та історії Чернігова!
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
live comments feed...