• Головна
  • Фрукти, овочі, м’ясо та молоко: свіжий огляд цін на чернігівському ринку (Відео)
12:02, 26 жовтня

Фрукти, овочі, м’ясо та молоко: свіжий огляд цін на чернігівському ринку (Відео)

На Центральному ринку Чернігова кожен день, окрім понеділка, розпочинається з гомону. Вже зрання продавці розкладають на прилавках свій товар, що так і манить покупців. Стиглі фрукти, помаранчеві гарбузи, мед, свіже м’ясо, домашній сир, та багато іншого. Вийти з ринку з порожніми руками майже неможливо. Не вдалося це зробити й журналістам Чернігівської Медіа Групи.

Завдяки широкому асортименту товарів Центральний ринок користується попитом серед місцевих мешканців, і не тільки. Однак покупці полюбляють такі місця не лише за великий вибір, а й за можливість знайти вигідну ціну. Тож скільки коштують продукти на чернігівському ринку – гайда перевіряти!


Фрукти, ягоди, мед

Якщо пройти кілька десятків метрів від арки, і повернути праворуч, можна потрапити у фруктове царство. Тут майже у кожного продавця на прилавку стоїть таця з яблуками, ціна яких коливається близько 30 грн за 1 кг. Також покупцям пропонують груші вартістю 50-65 грн, сливи, які коштують в межах 55-65 грн, хурму за 65-80 грн, а подекуди й мандарини за 120-140 грн.

Окрім фруктів у цій частині базару продаються і ягоди, зокрема журавлина, привезена із західної частини України, ціна якої 200 грн за кілограм, та виноград, що коштує від 100 до 150 грн. Є і сухофрукти. Курагу можна придбати й за 18 грн, і за 33 за 100 г, а ціна на чорнослив – 18, 20 та 22 грн за 100 грн. Ще є місцева сушка: суміш з яблука, груші та чорносливу коштує 100 грн за кг.

Серед широкого асортименту фруктів притаївся сезонний овоч – гарбуз. Хоча, як притаївся? Не помітити його складно, адже він справді величезний. Як заказала продавчиня пані Ніна, вага цього гіганта понад 11 кг.

Ніна, Фото: Валентина Гавриленко

Ніна, Фото: Валентина Гавриленко

- Це ми у Слободі вирощуємо, цього року їх у нас багато на городі, але такий великий лише один. Не знаємо, як його продати: чи різати, чи можливо цілим хтось забере. Гарбузів цього року дуже багато, хороший урожай, – похвалилася пані Ніна.

Різноманіття фруктів та ягід на Центральному ринку розбавляє мед, котрий пропонують декілька продавців. Серед таких і Алла Іванівна. Товар жінки стоїть на крайньому прилавку, тож його можна й не помітити, однак вже здалеку покупці бачать красиву дерев’яну дощечку з великим словом «МЕД», що прикріплена на металевому стовпчику павільйону.

Алла Іванівна, Фото: Валентина Гавриленко

Алла Іванівна, Фото: Валентина Гавриленко

- Півлітрова баночка лісового – 80 грн, липа – 100, гречка – 130, акація – 130, – озвучила ціни продавчиня.

У родині Алли Іванівни пасікою займається чоловік, а жінка допомагає. Сім’я вже 35 років доглядає за бджолами, а ті своєю чергою віддячують корисним продуктом. Пасіку отримали у спадок від свекра пані Алли. Жінка говорить, що бджоли кусають, однак страху до комах вже давно не відчуває.

- Ми три рази виїжджаємо з вуликами, – розповідає продавчиня. – У травні вивозимо в поле, чи у ліс, де цвіте акація, липа, чи інші рослини. Вулики стояли й у Михайло-Коцюбинському, і в Зайцях, а зараз пасіка на Подусівці, готуємо до зими. Це важка робота, бджіл треба лікувати, доглядати, утеплити вулики на зиму. Але завжди радує хороший результат.

Придбати фрукти на Центральному ринку можна й не звертаючи з дороги від арки. Більшість товару від продавців, які стоять попід головною дорогою, привезений з інших областей, чи країн. Однак і на нього вистачає покупців. Крокуючи центральною дорогою базару, ми не змогли пройти повз різноманіття фруктів, які реалізовує продавчиня Тетяна. Окрім згаданих раніше продуктів жінка продає ківі вартістю 350 грн за кг, фейхоа ціною 200 грн, банани по 65 грн, гранат від 100 до 150 грн за кг. Є й овочі: 1 кг помідорів – 60 грн, огірків – 120 грн. Тетяна говорить:

Тетяна, Фото: Валентина Гавриленко

Тетяна, Фото: Валентина Гавриленко

- Ціна огірків виросла на 50 грн за 10 днів.На яблука тримається, 35 грн коштують, і навіть на сік дорого беруть, тому дешевше вже не буде. Цього року урожай поганий, яблук втричі менше, ніж в минулому. Слива також зараз коштує 75 грн, а рік назад була 35. Зате хурма дешевша, і, сподіваюся, впаде ціна на мандарини.


Зелень, овочі, консервація

Як зійти з центральної дороги ринку вліво, у бік павільйону з молочною продукцією та іншими товарами, Ви обов’язково натрапите на зелений оазис, біля якого можна вловити приємний аромат м’яти. Тут зелень коштує 15-20 грн за 100 г, є й кінза, і кріп, і цибуля, і салат, і багато іншого. Розбавляє цей товар малахітового кольору домашня редиска, ціна якої 80 грн за кг.

Звісно ж не вдалося оминути й ту частину ринку, де торгують домашніми овочами. Господині пропонують цибулю по 35-50 грн за кг, гарбуз – 20-25 грн, часник – 10-20 грн, капуста є і по 35, і по 70 грн, морква і буряк коштують від 25 до 40 грн, картоплю меншого розміру продають по 15 грн, а ціна великої сягнула 30 грн.

Здавалося б, домашні огірки вже давно мали відійти, однак на Центральному ринку в кінці жовтня нам вдалося знайти й такий товар. У пані Уляни вони коштують від 100 до 150 грн. Жінка говорить, що зараз підіймаються ціни на товар, який вже відходить.

Уляна, Фото: Валентина Гавриленко

Уляна, Фото: Валентина Гавриленко

- Огірки, помідори, перець піднялися у ціні, а гарбузи й цибуля, думаю, так і триматимуться. Помідори вже відходять, але ще десь місяць продаватимуть, тому що люди зелених нарвали, і вони досі спіють – пояснює пані Уляна.

З-поміж великої кількості сезонних овочів чернігівцям пропонують консервацію. Не обійшлося без цього товару і на прилавку пані Уляни. Жінка говорить, що такий товар беруть не часто, однак іноді знаходиться покупець.

- Півлітрові баночки по 50 грн, капуста 35 і 70, але я на них більше витрачаюсь, – ділиться продавчиня. – Цього року багато всього закрила, підготувалася на зиму. Є й аджика, і баклажани, і перці, і щавель, і кабачкова ікра,різне закривали, а тепер тут продаємо з чоловіком.


Свинина, молочні продукти, яйця

У м’ясному павільйоні зустрічає вже звична з початку повномасштабного вторгнення картина: багато порожніх прилавків, де відсутні продавці, та мала кількість покупців. На чернігівському Центральному ринку середня ціна почеревини – 150 грн, ошийка – 170-190 грн, стегна – 160 грн. Продавці наголошують, що ціна на м’ясо вже довго тримається, а ближче до кінця дня спадає, як і завжди було. Пані Ірина, що продає місцеву свинину з Бахмача та Прилук, говорить:

Ірина, Фото: Валентина Гавриленко

Ірина, Фото: Валентина Гавриленко

- Людей немає, ціна стоїть на місці, але це не допомагає. Людям все одно дорого зараз. До кінця дня товардесь на 20 грн дешевшає, але як зранку, так і в другій половині дня покупців мало.

У м’ясному павільйоні є великий вибір традиційного українського продукту – сала. Ціна різна, залежно від товщини. Тонше коштує 150 грн, боковина – 200 грн, щока – 70 грн.

Особливу увагу у цьому приміщенні привертає Володимир, котрий складає конкуренцію чернігівським продавчиням. Його сало коштує 75 грн, 180 грн і 200 грн. Чи давно змінювалися ціни на цей продукт?

- Я тут недовго працюю,тільки повернувся зі служби, – відповідає Володимир, але ціни трішки зросли.Покупці в мене не змінилися, хто купував до вторгнення, той і зараз бере, але, деякі вже менше беруть.Поменшало не тільки клієнтів, а й самих продавців. Якщо раніше павільйон був забитий, не вистачало місць, то зараз майже половина порожня.

Навідуємося й у павільйон з молочною продукцією. Сметана, молоко, сир – це результат тяжкої праці, яку потребує утримання корови. Аби справді окупилася вся робота та затрати, ціни мали б бути в рази більші. Але чи купували б тоді люди молочну продукцію? Наразі на Центральному ринку домашній сир коштує в середньому 130 грн, молоко – 50 грн за 1,5 л, а сметана – 60 грн. Продавці зізнаються, що іноді люди скаржаться на ціни, хочуть дешевше.

Серед прилавків з домашнім сиром, на початку одного з рядів (якщо заходити від головної дороги базару) продається товар від грузинки Тамари. Сулугуні, бринза, халумі, рикота – різноманіття вражає. «Бажаєте спробувати сулугуні?», – запитує жваво продавчиня. Пані Тамара власноруч виготовляє свій товар, жінка розповідає:

Тамара, Фото: Валентина Гавриленко

Тамара, Фото: Валентина Гавриленко

- В мене все натурпродукт. Живу в Малинівці, там все й роблю. Я купую молоко у місцевого населення, і з нього виготовляю сири. Вже 19 років тут стою, торгую. Ще в мене тут хліб є, його знайомі грузини печуть.

В продавчині Тамари сулугуні малосолений коштує 250 грн за кг, із зеленню – 260, а паличками по 250. Бринзу жінка продає по 230 грн, халумі вартує 250 грн, а рикота – 120 грн.

Яйця, Фото: Валентина Гавриленко

Яйця, Фото: Валентина Гавриленко

Якщо шукаєте домашні яйця на Центральному ринку, тоді вам у павільйон з молочною продукцією, проте на цей товар можна натрапити й в інших ділянках базару. Тут знайдуться і менші за розміром, і більші, і навіть з двома жовтками, «Курка цілий день мучилася», – жартує одна з продавчинь. У когось вони коштують 70 грн, а в когось 80. Продавці зізнаються, що ціни на домашні яйця активно зростають, і навіть за останній тиждень вартість піднялася в середньому на 10 грн.

Центральний ринок багатий на різноманіття товарів. Тут можна знайти все – від солодких фруктів до свіжого м’яса. Однак постійне коливання цін, яке притаманне кожному базару, не завжди до вподоби покупцям, особливо коли мова йде про значне подорожчання. Проте ринок не втрачає популярності, і продовжує гідно конкурувати з міськими супермаркетами.

Валентина Гавриленко
Чернігівська Медіа Група

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Ринок #ціна #овочі #фрукти #м'ясо #свинина #сир #Чернігів
Оголошення
live comments feed...