• Головна
  • «Не потрібен спеціаліст – можу піти. Пенсія є вже»: очільник Чернігівської обласної МСЕК про ліквідацію комісій
09:59, 1 листопада

«Не потрібен спеціаліст – можу піти. Пенсія є вже»: очільник Чернігівської обласної МСЕК про ліквідацію комісій

Готовий піти, якщо не потрібен. Так очільник Чернігівської обласної медико-соціальної експертизи Богдан Павлюк прокоментував ліквідацію МСЕК в Україні та рішення Міністерства охорони здоров’я не залучати старих очільників до роботи в оновленій системі лікарських комісій. За його словами, поки що розпорядження про ліквідацію Чернігівської обласної МСЕК у нього немає.

Про це йдеться у сюжеті «Суспільне Чернігів».

Керівник Чернігівського обласного центру медико-соціальної експертизи Богдан Павлюк, Фото: Суспільне Чернігів

Керівник Чернігівського обласного центру медико-соціальної експертизи Богдан Павлюк, Фото: Суспільне Чернігів

Богдан Павлюк очолює обласну МСЕК з 2020 року. Зміни, які очікують на нього і загалом на експертні комісії коментує так.

«У нас розпорядження відповідного, юридичного документа, який би давав право мені зараз сказати людям, що вже ви не працюєте з 31 грудня – в мене немає».

ЧИТАЙТЕ ЩЕ: Зарплати, пенсії, заощадження, нерухомість, автівки: огляд декларацій керівників Чернігівського обласного МСЕК

Якщо не потрібен як спеціаліст, то він може спокійно піти, каже Богдан Павлюк.

«У мене послужний список непоганий, я думаю, Ви розумієте, так? Не потрібен спеціаліст – я можу спокійно піти. Я можу, і пенсія є вже».

Лікар зауважує, випадків недоброчесності серед його підлеглих немає.

«Я не маю сигналів в тому плані, що хтось на чомусь погорів, як сказати, піймали на тому, що він цей... Будуть скарги – можуть бути, ви ж самі розумієте. Ми ж не служба, яка тільки людина прийшла, а він захотів і на.. Ми проводимо експертизу. Якби до мене претензії були б, то мене викликали. Я мав би якусь догану, напевно», — зазначив Богдан Павлюк.

Що відомо про ліквідацію МСЕК

22 жовтня президент України Володимир Зеленський провів засідання РНБО. Темою були розслідування стосовно несправжніх інвалідностей у прокурорів. РНБО ухвалило низку рішень, зокрема ліквідування МСЕК до кінця 2024 року, перевірку та аудит щодо інвалідності посадовців.

Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко підтримав рішення Ради національної безпеки і оборони (РНБО) про ліквідацію МСЕК. За його словами, у результаті перевірки МОЗ було відкрито 19 тисяч проваджень щодо МСЕК. Після ліквідації їхні повноваження будуть передані до лікарень у регіонах, які мають необхідні кваліфікації та обладнання.

В результаті, звільнено керівників Центральної медико-соціальної експертної комісії МОЗ, інших пов'язаних інститутів і співробітників, які відповідали за цей напрям.

ЧИТАЙТЕ ЩЕ: Брали хабарі та оформлювали «липову» інвалідність: на Чернігівщині викрили злочинну групу

Ляшко пояснив, що, коли перевіряли роботу МСЕК, то в МОЗ бачили, що вузькопрофільні спеціалісти — терапевти, хірурги, травматологи — не хотіли залишати лікувальну діяльність і переходити в окрему юридичну особу, у медико-соціальну експертну установу, яка займалася суто експертизою. І після реформи функції експертизи передадуть лікарям-практикам. Позитивний досвід цього вже є, у 2023-2024 роках так оцінювали поранених військових, які оформлювали інвалідності.

«Тому ми, передаючи цю функцію до кластерних лікарень, відразу розв'язуємо питання кадрів і питання цифровізації, тому що всі кластерні і не кластерні лікарні підключені до електронної системи охорони здоров'я», — сказав керівник МОЗ.

Таким чином відомство зможе чітко відстежувати, який лікар встановив діагноз, які дослідження проводились і коли. І в разі проведення розслідування, якщо розпочнеться оскарження або кримінальна справа, МОЗ бачитиме вертикаль — хто де на яких етапах припускався помилки.

Ляшко наголосив, що реформа повинна відбуватись так, щоб люди, які реально проходять певні етапи експертизи, не відчули негативних змін і щоб не було жодних маніпуляцій.

«І в рішенні РНБО чітко прописано навіть в категорії і державних структур, і правоохоронних органів рішення, які будуть переглядатися. Зараз Національна поліція нам передає 3 000 справ. Зараз вони йдуть, знову ж таки, на центральний МСЕК. Оскільки ми його ліквідуємо, то роздаємо ці справи на два інститути, які проводять ці перегляди», — пояснив Ляшко.

Під час розгляду справ людину за потреби можуть викликати на перегляд щодо її інвалідності. Якщо людина не з'являється, скасовується інвалідність.


Хочете швидше дізнаватися про найцікавіші і найважливіші новини?
Приєднуйтесь до наших каналів:
- в TELEGRAM
- у VIBER
- в 
INSTAGRAM
Тут тільки найактульніші відео, новини та історії Чернігова!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Богдан Павлюк #МСЕК #Чернігівщина #експертна комісія #зміни
Оголошення
live comments feed...