11:47, 3 листопада
Понад 25 кілограмів пластику за три години: у Чернігові волонтери збирали пластикові кришечки
2 листопада у Чернігові, на базі центру “Перемога”, волонтери провели збір та сортування пластику. Громадська організація “Еко місто” за три години прийняла 25 кілограмів пластикових кришок.
Про це Суспільному розповів волонтер центру “Перемога” Олексії Крюковець.
Наразі, за його словами, можна здати тільки пластик типу 2 HDPE — поліетилен високої щільності, який найчастіше зустрічається в кришках від напоїв та пляшках від побутових засобів.
Чернігівка Соня Шеїн цього дня принесла на переробку до центру “Перемога” відсортовані кришки від напоїв. Дівчина розповідає, як у неї з’явилася звичка збирати та сортувати пластик.
Чернігівка Соня Шеїн, Суспільне Чернігів
"Пластик я сортую 2 роки точно, я ходила до них на ресайклінг (повна переробка виробу для виробництва з його сировини нового предмету — ред.) і потім ще більше почала цим займатися. І навчила своїх батьків і тепер вони теж збирають це все."
За словами волонтера центру Олексія Крюковця, такий збір вони організовують кожну першу суботу місяця. Наразі можна здати пластик типу 2 HDPE, його відсортовують за кольорами, а далі з ним будуть працювати майстри з перероблення.
Олексій Крюковець, волонтер центру “Перемога”, Суспільне Чернігів
"Цей вид пластику найчастіше зустрічається, як кришки для всяких пляшок. Також найчастіше це флакончики з побутової хімії, тобто гелі, кондиціонери й так далі, шампуні. Надалі пластик дробиться і перероблюється за допомогою нашої майстерні Plastic Fantastic".
Щоб переконатися, що це поліетилен високої щільності необхідно знайти відповідну позначку на виробі, пояснює Олексій. Це може бути трикутник з позначкою 02 чи 2, або літери HDPE.
Кришечки та пластикові ємності, Суспільне Чернігів
"Обов'язково пластик повинен бути чистим без харчових залишків та, наприклад, наліпок, якщо це стосується флакончиків з побутової хімії. Наразі 30 відсотків всіх побутових відходів є пластиком. Якщо ми його будемо викидати, то це призведе до викидання мікропластику, аміаку та інших речовин, що забруднюють землю, воду і повітря. Тому найкращим сценарієм для пластику є його перероблення, що ми можемо забезпечити".
Чернігівка Наталя Щука каже, сортує побутові відходи понад 5 років. Щоб відсортований пластик не займав багато місця вдома, приходить до центру щомісяця. Сортувати навчає і сина.
Чернігівка Наталія Щука, Суспільне Чернігів
"Почали просто сортувати дома. Були в Польщі, там все принципово треба сортувати. Ну і тут повернулись вже 2,5 роки теж сортуємо".
Леся Сидорня прийшла здати кришки з сином Давидом. Йому 10 років, він каже: саме мама і започаткувала в їхній родині звичку сортувати сміття.
Чернігівка Леся Сидорня, Суспільне Чернігів
"Взагалі ми сортуємо пластик вдома досить давно вже. Тобто там кришки окремо, якісь місткості окремо. Також ми ще вирішили на роботі долучитися до цієї акції. Хочеться, щоб наступному поколінню залишилась чиста планета".
Нагадаємо, раніше ми писали про те, як заробити гроші на смітті у Чернігові.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
live comments feed...