
Новини компаній
12:58, 12 листопада 2024 р.
Розлучення в Німеччині для українців
Новини компаній
Терміни, підстави, процедури розлучення в Німеччині можуть суттєво відрізнятися, а мовні бар’єри ускладнюватимуть спілкування зі судовими органами. Супроводження юриста на всіх етапах процесу розірвання шлюбу – гарна підтримка для успішного розв'язання правових питань.
Розлучення з німецьким громадянином, якщо шлюб зареєстровано в Україні
Особливістю розлучення в Німеччині для українців є те, що якщо одна зі сторін подружжя є громадянином цієї країни, процес стає винятково справою місцевого суду у сімейних справах (Familiengericht). Водночас зовсім неважливо, де укладався шлюб – за кордоном чи в Україні.
Подружжя, в якому одна зі сторін має німецьке громадянство, має дотриматися таких умов:
До розлучення потрібно роздільно проживати (Getrenntleben) протягом 1-3 років. Скоротити цей термін можливо лише за наявності вагомих підстав, як-от: насильство, наркозалежність, алкоголізм тощо.
До провадження шлюборозлучного процесу потрібно залучити адвокатів, які спеціалізуються на сімейному законодавстві. Особливо важливим це стає, коли пара не може дійти згоди.
Якщо член подружжя живе в Україні, необов’язково їхати для розлучення з іноземцем до Німеччини. За таких обставин усі питання може розв'язати німецький сімейний адвокат, який діятиме на підставі нотаріально посвідченої довіреності.
Розлучення для біженців з України
У разі розірвання шлюбу парою українських біженців, які оформили в Німеччині тимчасовий захист, цю процедуру вони можуть здійснити онлайн за допомогою українського адвоката зі сімейних питань. І навіть якщо один із членів родини перебуває в Україні, це дає змогу зареєструвати розлучення через українське консульство чи органи ДРАЦС на батьківщині. Безпроблемно це можна зробити, якщо в пари немає неповнолітніх дітей або законодавчим чином визнано одного з членів подружжя безвісно відсутнім/недієздатним. Окрім того, підставою для безумовного розлучення, онлайн, зокрема, є позбавлення волі одного з подружжя на термін не менш як 3 роки.
Розірвання шлюбу без присутності, якщо чоловік або дружина за кордоном
Раніше розірвати шлюб без присутності обох членів родини було практично неможливо. Сьогодні цілком допустимо зробити це дистанційно. Варто скористатися сервісом «Дія» та передати всі документи:
до німецького суду, якщо чоловік або дружина – громадянин Німеччини;
до «Електронного суду», який функціонує на відповідному сайті чи до органу ДРАЦС громадянам України.
Отримане свідоцтво має однакову чинність в електронній і паперовій версії.
Розлучення онлайн через суд, якщо є діти
У разі наявності в пари, яка розлучається, неповнолітніх дітей, процес розірвання шлюбу потребує винятково судового розгляду. Тут варто обов’язково залучити юриста з питань сімейного права, оскільки йтиметься про умови опіки над дітьми, які часом стають значною перепоною для комфортного розриву шлюбних стосунків.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
15:08, 18 березня
09:47, 16 березня
15:16, 18 березня
09:47, 16 березня
09:47, 16 березня
live comments feed...