11:41, Сьогодні
Мільйонні доходи, родина за кордоном і чернігівське походження: аналіз декларацій новопризначених суддів на Чернігівщині
У жовтні Президент України Володимир Зеленський призначив 112 суддів у місцеві суди країни, девʼять із них – у судах Чернігівської області. Переважна більшість із них до призначення жили і працювали в столиці. Щоправда, окремі мають чернігівське походження і тільки один суддя з Чернігова. У другій частині матеріалу Чернігівський онлайн-журнал «PECHERA.info» проаналізував, що задекларували за минулий рік новопризначені судді, яким майном володіють вони та їхні родини.
ЧИТАЙТЕ ЩЕ: Долари в готівці, мільйонні доходи та квартири: огляд декларацій новопризначених суддів на Чернігівщині
Без власної квартири та авто
Романа Топіху призначили суддею Новозаводського районного суду міста Чернігова, до цього, згідно з попередніми деклараціями, він працював помічником судді Верховного Суду України. У 2005 році закінчив Національну академію внутрішніх справ за спеціальністю «Правознавство».
З членів родини чоловік у своїй декларації вказав тільки доньку.
Роман Топіха володіє чвертю квартири в Броварах площею 70 м.кв.
В його декларації вказана ще одна квартира в Броварах невідомої площі, що належить Анні Смірновій-Костик і де його донька має право на проживання.
Згідно з декларацією за 2023 рік, суддя автомобіля не має.
Торік він отримав у Верховному Суді заробітну плату в розмірі 614 тис. грн. Готівкою зберігає 160 тис. грн. Водночас суддя має два кредити, фінансові зобовʼязання за якими перевищують 100 тис. грн.
Чоловік і діти - в Швеції
Наталію Ситник призначили суддею господарського суду Чернігівської області. До цього часу жінка жила і працювала в столиці. Її чоловік - власник адвокатського бюро - Андрій Румша разом із трьома дітьми перебувають у Швеції. Там вони мають дозвіл на тимчасове проживання, відповідно до рішення міграційного агентства про тимчасовий захист з лютого 2023 року. Судячи з декларації, жінка також перебувала торік у Швеції.
У своїй декларації кандидата на посаду судді Наталія Ситник вказала квартиру в столиці, площею 87 м. кв. за 1,4 млн грн, що належить її чоловікові. Також задекларувала будинок 55,8 м.кв у селі Скребиші Київської області та дві земельні ділянки загальною площею понад 5 тис. м кв. Це також власність Андрія Румші.
Ще серед нерухомості вказаний і гостьовий будинок у Швеції площею 61 м.кв., в якому інше право користування має вся сімʼя.
Родина судді володіє двома автомобілями: Hyundai Elantra, 2005 року випуску, за майже 80 тис. грн, та Volkswagen Passat 2, 2001 року випуску, за 275 тис. грн.
Як власність чоловіка Наталія Ситник зазначила в декларації цінні папери - 45 штук вартістю 1 тис. грн за одиницю.
Чоловік судді є кінцевим бенефіціаром Адвокатського бюро Андрія Румші. Власне Наталія Ситник є кінцевою бенефіцеаркою громадської організації «Батьківська спільнота».
Жінка задекларувала такі доходи за 2023 рік:
- 82 тис. грн соціальних виплат;
- 176 тис. грн - винагорода за виконання погодинної роботи в Winn Hotel Hanninge;
- 345 тис. грн за виконання погодинної роботи в Haringe Slott AB;
- 31 тис. грн за виконання погодинної роботи в Hela Manniskan I Malmo.
Чоловік судді задекларував понад 1 млн грн доходів за роботу для трьох іноземних компаній, що теж зазначено як винагорода за виконання погодинної роботи. За погашення облігацій внутрішніх державних позик отримав 25 тис. грн.
На банківських рахунках судді задекларовано 21,7 тис. грн і 3,4 тис. дол. США, на рахунку в Swedbank - 49 тис. шведських крон (курс 1 SEK - 2,3 грн).
Чоловік судді має рахунок у банку Швеції, де зберігає 19 тис. крон. Готівкою тримає 5 тис. євро і 300 тис. грн.
З СБУ - в судді
Ярослав Макаревич, якого президент призначив суддею Ріпкинського районного суду, зареєстрований у м. Ірпінь. Там він задекларував власну квартиру площею 42,8 м. кв, де проживає з дружиною та сином. Крім цього, має земельну ділянку майже 1000 м. кв в с. Козаровичі Димерської громади та 500 м.кв в Ірпені.
В декларації судді також є ще недобудована квартира в Ірпені площею 80 м.кв. В документі зазначається, що розташована на земельній ділянці, що належить субʼєкту декларування або членам його сімʼї на праві приватної власності.
Родина судді володіє трьома автомобілями: Subaru Tribeca, 2006 року випуску, за 149 тис. грн.; вантажівкою Don Feng, 2005 року, за 67,6 тис. грн; Nissan Micro, 2006 року. Зазначається, що автомобіль викуплений, але договір не укладений.
Дружині Ярослава Макаревича належить 90% корпоративних прав у фермерському господарстві «Вікторія плюс-2018», щоправда, вартість частки статутного капіталу вказана в сумі 900 грн.
Ярослав Макаревич задекларував за 2023 рік заробітну плату в СБУ в розмірі 724,5 тис. грн. Дружина - дохід від підприємницької діяльності в розмірі 25 тис. грн. Також у декларації Макаревич вказав соціальну допомогу в розмірі 10 тис. грн - компенсація комунальних послуг.
Ймовірно, його квартира постраждала внаслідок бойових дій, оскільки в декларації є виплата в розмірі 88 тис. грн за програмою еВідновлення. Дружина отримала 96 тис. грн допомоги ВПО, 90,5 тис. грн аліментів та 10,3 тис. грн допомоги при народженні дитини. Крім цього, жінка задекларувала подарунок в грошовій формі в розмірі 158 тис. грн від Дмитра Спіріна.
Найбагатший суддя
Жителя Чернігова Олега Косенка призначили суддею Деснянського районного суду міста Чернігова. За обсягами задекларованих доходів, отриманих упродовж 2023 року, родина Косенків є значно заможнішою серед інших.
Олег Косенко задекларував земельну ділянку площею 2 га та вартістю майже 60 тис. грн в с. Карпилівка Срібнянської громади. Також чоловік володіє гаражем і земельною ділянкою під ним (17 м. кв) у Чернігові. У Срібному йому належить третина квартири площею 68,5 м. кв. Квартира у Чернігові площею 90 м.кв задекларована як власність дружини та доньок. Олег Косенко має право проживання в цій квартирі. Крім цього, йому належить квартира 55 м.кв у незавершеному багатоквартирному будинку.
Дружина судді має дві земельні ділянки сумарно понад 700 м. кв у садівничому товаристві «Весна», розташованому в с. Старий Білоус.
Олегу Косенку належить автомобіль Chevrolet Aveo, 2006 року випуску, за 49 тис. грн. Право користування також є в дружини.
Автомобіль Toyota RAV 4, 2017 року випуску, за 300 тис. грн належить дружині, але Косенко має право користування.
Дружина судді володіє 51 од. боргових цінних паперів, вартістю 1000 грн за одиницю.
Як основний дохід Олег Косенко задекларував заробітну плату в Чернігівській обласній прокуратурі - 1 млн. 95 тис. грн за рік. Водночас він отримав 251 тис. грн пенсії, і 48 тис. грн доходу від надання майна в оренду. Ще 200 тис. грн - дохід від відчуження рухомого майна. Дохід від відчуження цінних паперів та корпоративних прав - 450 тис. грн.
Дружина судді задекларувала заробітну плату в територіальному управлінні державної судової адміністрації в розмірі 531 тис. грн., довічне грошове утримання судді у відставці - 517 тис. грн. Також дружина має дохід від відчуження цінних паперів та корпоративних прав у розмірі 107 тис. грн.
Готівкою Олег Косенко зберігає 650 тис. грн, 6 тис. дол. США та 1 тис. євро. На рахунках накопичено 80 тис. грн. та 1 тис. дол. США.
Дружина зберігає на банківському рахунку 1,5 тис. дол. США, 260 тис. грн - готівкою, 4 тис. дол. США - готівкою.
Суддя має фінансові зобовʼязання в розмірі 556 тис. грн, йдеться про фінансування будівництва ТОВ «Будівельна компанія «Добро».
Суддя з чернігівським корінням
Наталію Нагорну призначили суддею Срібнянського районного суду. Жінка теж має чернігівське походження, хоча в декларації місцем реєстрації вказана с. Гора Київської області, а місцем проживання - с. Чубинське цього регіону. Члени родини в декларації Наталії Нагорної не вказані. Вона в 2001 році закінчила Київський національний університет культури і мистецтв за спеціальністю «правознавство», а в 2008 році - Одеську юридичну академію, де здобула кваліфікацію магістр права.
Суддя задекларувала земельну ділянку в с. Світильня Великодимерської громади на Київщині - 1000 м. кв. Земельна ділянка в с. Чубинське 600 м. кв вказана, як спільна сумісна вартість з трьома громадянами. Також у декларації є обʼєкт незавершеного будівництва, що теж перебуває у спільній сумісній власності - квартира площею 91 м. кв.
У с. Серединка Олишівської громади на Чернігівщині жінка має земельні ділянки площею 33 тис. м.кв та 14 тис. м.кв. Їх отримала в якості спадщини, що задекларована в сумі 87 тис. грн.
Також суддя володіє автомобілем Chevrolet Cruze, 2012 року випуску, за 200 тис. грн.
Основним джерелом доходів за 2023 рік новопризначеної судді є заробітна плата у Вищій раді правосуддя, де вона працювала головним спеціалістом, - 641 тис. грн, зарплату в Верховному Суді України вона задекларувала в розмірі 41 тис. грн.
Готівкою Наталія Нагорна зберігає 5 тис. дол. США. Має фінансові зобовʼязання в розмірі 275 тис. грн.
Декларування доходів є одним із інструментів запобігання корупції в публічному секторі, громадського контролю за співвідношенням доходів і витрат осіб, уповноважених виконувати державні функції.
Ірина Синельник, Чернігівський онлайн-журнал «PECHERA.info»
Хочете швидше дізнаватися про найцікавіші і найважливіші новини?
Приєднуйтесь до наших каналів:
- в TELEGRAM
- у VIBER
- в INSTAGRAM
Тут тільки найактульніші відео, новини та історії Чернігова!
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
live comments feed...