15:43, Сьогодні
Призупинено роботу аераційних установок на річках Сейм і Десна на Чернігівщині
Річка Десна. Фото: Валентин Бобир
Робота аераційних установок, встановлених раніше для покращення екологічного стану річок Сейм і Десни на Чернігівщині, наразі призупинена. Триває природне відновлення стану водойм.
Про це повідомляє Департамент екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА.
За результатами жовтневих досліджень, в річці Десна виявлено незначне перевищення норм вмісту заліза загального та марганцю на окремих ділянках. Разом із тим, рівень розчиненого кисню у воді залишається в межах норми. Не зафіксовано перевищень вмісту азоту, нітритів, фосфатів і хлоридів.
Нагадаємо, забруднення річки Десна спричинено викидом з цукрового заводу у Тьоткіному Курської області. Про це розповів експерт мережі захисту національних інтересів «АНТС», еколог Олег Листопад.
Зазначимо, що 26 серпня стало відомо про забруднення річки Сейм — найбільшої притоки Десни, яка бере початок у Бєлгородській області Росії. Вода у річці почорніла та було виявлено масовий мор риби.
Забруднення одразу ж поширилося всією акваторією Сейму в межах Сумщини та дісталося Чернігівщини. Мешканцям одразу заборонили купатися та рибалити.
З метою оперативного контролю за якістю води, КП «Чернігівводоканал», за власної ініціативи, тричі на добу здійснював відбір води з р. Десна у межах Чернігова.
На загальноміській нараді 3 вересня прийняли рішення закрити міський пляж «Золотий берег» у Чернігові. На вході до пляжу та по всьому його периметру встановлені таблички з попередженнями «Купатися, ловити рибу заборонено», «Купання та використання річкової води тимчасово заборонено! Це небезпечно».
Забруднення річок Сейм та Десни на Чернігівщині призвело до масового мору риби, включаючи червонокнижні види осетрових, які вже майже зникли з водойм України. Зокрема, експерти Всесвітнього фонду природи WWF-Україна зафіксували загибель особин стерляді – представника осетрових, які ледь не дивом збереглися у водоймах цих річок.
Загалом на Десні місцеві жителі зібрали близько 44 тонн мертвої риби. Аварійні бригади використовували компресори для закачування кисню в Десну, щоб дати рибі, яка залишилася, більше шансів на виживання.
Хочете швидше дізнаватися про найцікавіші і найважливіші новини?
Приєднуйтесь до наших каналів:
- в TELEGRAM
- у VIBER
- в INSTAGRAM
Тут тільки найактульніші відео, новини та історії Чернігова!
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
live comments feed...