• Головна
  • На Чернігівщині перевірили стан повітря та води у річках: що з показниками
16:05, Сьогодні

На Чернігівщині перевірили стан повітря та води у річках: що з показниками

На Чернігівщині перевірили стан повітря та води у річках: що з показниками

На Чернігівщині упродовж листопада фахівці щоденно відбирали проби атмосферного повітря для аналізу на вміст речовин, які можуть забруднювати природні середовища, а саме: завислих речовин, діоксиду сірки, діоксиду азоту та важких металів.

Про це повідомляє Департамент екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА.

Повітря

Встановлено, що повітря в місті, як і завжди, було найбільш забруднене діоксидом азоту. У порівнянні з попереднім місяцем у повітрі дещо підвищився вміст завислих речовин та діоксиду азоту, вміст інших речовин у досліджених пробах не змінився.

Діоксид азоту – один з найпоширеніших забруднювачів у повітрі, є небезпечним для навколишнього середовища і здоров’я людини. Це парниковий газ, який потрапляє в атмосферу через спалювання продуктів викопного палива (бензин, вугілля).

Ситуація з водоймами

Деснянським басейновим управлінням водних ресурсів та Чернігівським обласним центром з гідрометеорології відбиралися та досліджувалися проби поверхневих вод річок Десна, Білоус, Мена, Стрижень, Снов та Удай. У зазначених річках, окрім річки Удай, було зафіксовано перевищення вмісту таких забруднюючих речовин, як нікель і його сполуки, а в річці Удай – перевищення кадмію та свинцю.

Також постійно проводиться моніторинг гідрохімічних досліджень підприємств-водокористувачів, які здійснюють скид зворотних вод у водні об’єкти області, оскільки найбільше техногенне навантаження на річки завдають саме забруднені стічні води. Зразки проб поверхневих вод відбираються вище та нижче скидів.

У звітному періоді, за наданою інформацією комунальними підприємствами області, вміст розчиненого кисню в річках Десна, Білоус, Удай, Іченька, В’юниця коливався в межах норми. Разом з тим, у відібраних пробах фіксувалося поодиноке незначне перевищення за такими показниками: біохімічне та хімічне споживання кисню (БСК5, ХСК), нижче скиду – нітрити, фосфати та залізо. Вміст інших визначаємих речовин був у межах норми.

Радіаційний фон

У листопаді радіаційний фон атмосферного повітря в регіоні коливався в межах від 10 до 16 мкР/год і в середньому становив 12 мкР/год при нормі 30 мкР/год.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Чернігівщина #Повітря #Радіаційний фон #Екологія #Вода #Річка
Оголошення
live comments feed...