10:31, Сьогодні
Найпопулярнішим профілем навчання є автосправа: як школярі здобувають робітничі професії на Чернігівщині
Городнянський міжшкільний ресурсний центр вже давно виріс у потужний заклад професійної освіти, яку отримують учні старших класів по закінченню своїх ліцеїв й вступають у доросле життя, маючи повноцінну робітничу професію. Окрім цього, МРЦ ще й основний перевізник школярів до навчальних закладів громади, організатор і виконавець поїздок учнів на предметні олімпіади, спортивні змагання й різноманітні конкурси, а ще - виконавець ряду господарчих і допоміжних робіт з благоустрою громади.
Про це повідомляють «Новини Городнянщини».
Найпопулярнішим профілем навчання у центрі є автосправа. Нею опікуються заступник директора Олександр Свириденко і викладач та майстер виробничого навчання Сергій Михальченко. На водіїв вантажівок навчаються 46 учнів, на водіїв легкових автомобілів – 34. При цьому учні обох напрямків отримують, окрім посвідчень водія, ще й сертифікати, які дають право професійно водити автомобілі відповідних класів. Навчаються діти на спеціальному автосимуляторі, двох легкових автомобілях: Нива-Шевроле і Деу-Ланос і трьох вантажівках ГАЗ-53. Для початкового навчання використовують автодром біля колишнього автопідприємства і асфальтований майданчик поряд із колишньою станцією юних техніків. Тільки отримавши впевнені базові навички, курсанти разом з майстрами виїжджають на дороги загального користування.
За подібним алгоритмом відбувається навчання й тракторній справі, якій навчають Сергій Михальченко й директор центру Роман Журавльов. В останні роки професія механізатора затребувана на Городнянщині, особливо зважаючи на постійний дефіцит кадрів в аграрному секторі. Тому центр вже має успішний досвід навчання й дорослих чоловіків, проте головний напрям все ж таки навчання старшокласників. Сьогодні тракторною справою оволодівають 37 учнів з усіх шкіл громади. Базою для навчання слугують трактори МТЗ-80, ЮМЗ-6К та три трактори Т-40.
– Окрім управління водінням трактора, наші курсанти також вивчають все навісне обладнання для сільськогосподарських робіт й обов’язково на практиці оволодівають всіма тонкощами роботи з вказаними агрегатами, – підкреслив Роман Журавльов.
Відділ освіти міської ради цьогоріч посилив матеріальну базу навчальної частини центру сучасними проєктором, телевізором і ноутбуком. А з ініціативи міської ради в МРЦ з’явився новий напрямок навчання – швацька справа. Міськрада придбала для центру дев’ять сучасних промислових швацьких машинок і оверлок. Маючи таку базу, вчителька і майстриня виробничого навчання Тетяна Колоша навчає 23 старшокласниць основам швацької справи.
Ряд старших класів у міських ліцеях цьогоріч обрали технологічний напрямок навчання й значно посилили склад курсантів міжшкільного ресурсного центру. Навчання для всіх спеціалізацій відбувається паралельними теоретичними і практичними курсами, тому час використовується максимально раціонально.
Щодня працюють 15 шкільних автобусів, які обслуговують 21 маршрут, доставляючи безпечно і своєчасно школярів у ліцеї і у зворотному напрямку. На автобусах працюють тільки водії найвищої кваліфікації. Принагідно директор центру Роман Журавльов озвучив потребу у двох водіях – для шкільного автобусу Хоробицького ліцею і на мікроавтобус, нещодавно наданий міською радою. Невеличкий бус обслуговуватиме потреби учасників олімпіад та інших міжшкільних змагань.
Павло Дубровський, новини Городнянщини
Хочете швидше дізнаватися про найцікавіші і найважливіші новини?
Приєднуйтесь до наших каналів:
- в TELEGRAM
- у VIBER
- в INSTAGRAM
Тут тільки найактульніші відео, новини та історії Чернігова!
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
live comments feed...