11:16, Сьогодні
Ціни на хліб можуть зрости до 20%: чому та коли варто очікувати підвищення у Чернігові
На 10-20% може зрости вартість хліба до кінця березня 2025 року. Про це розповів перший віцепрезидент Всеукраїнської асоціації пекарів Юрій Дученко. За його словами, ситуація в цій галузі зараз складна: хлібопекарі отримали значні збитки через зростання вартості сировини та енергоносіїв.
Про це йдеться у сюжеті «Суспільне Чернігів».
Директорка Чернігівського хлібокомбінату №2 Ольга Заїка зазначила, що їхня продукція у першому півріччі може здорожчати у середньому на дві гривні.
Продавчиня хліба на одному з ринків Чернігова Наталія Цегельник говорить:
«У нас, мабуть, трошки дорожче, ніж у супермаркеті, але, я вважаю, що у нас завжди свіже. Батон у нас буде 30. Хлібчик чорний буде 30 і білий плюс-мінус теж 30. Дорожче, ніж 33 гривні, у нас немає».
Наталія Цегельник, Фото: Суспільне Чернігів
Наталія каже: востаннє цінники у них змінювалися у грудні 2024-го. В середньому продукція подорожчала на гривню.
Покупчиня Світлана Лось зазначає:
«Ціна – якість? Нормально. Голодувати ж не будеш – будеш купувати. Це можна якусь річ не купити, а їсти ж потрібно».
Світлана Лось, Фото: Суспільне Чернігів
У торговельній точці неподалік пропонують і свіжий хліб, і вироби з уцінкою.
Тут продавчиня, теж Наталія, розповідає:
«Внизу — то у нас уцінка хліба. Якщо за день ми не продали хліб, він залишається деякий – складаємо в ящик, люди вже знають, що то трошки дешевше. На 8-10 гривень він йде дешевше. Деякі не можуть собі такий купити, беруть той. Він не дуже поганий. Ніч переночував, такий самий хліб».
Покупчиня Віра Боженок говорить:
«Оті ціни, що зверху, мені здається, що вони трішки занадто. А оці, що по 18-20, то можна брати. Без хліба як? Не поїси ні супчику, ні борщику. Нічого».
Перший віцепрезидент Всеукраїнської асоціації пекарів Юрій Дученко розповів, що у собівартість хліба закладаються витрати на сировину, пакувальні матеріали, логістику, заробітні плати тощо. За його словами, ситуація в цій галузі зараз складна, адже в грудні та на початку січня хлібопекарі отримали значні збитки через зростання цін на сировину та енергоносії.
«Я не виключаю, що наприкінці січня будуть перші підвищення і до кінця першого кварталу в межах 10-20% може бути здорожчання. Але значна конкуренція в виробництві хліба присутня і це буде стримувати ріст цін в названих межах», — зазначає Юрій Дученко.
Юрій Дученко, Фото: Суспільне Чернігів
Про те, що для стабільного виробництва хліба потрібно буде підвищувати його ціну, говорить і директорка Чернігівського хлібокомбінату №2 Ольга Заїка.
«Ми бачимо, що на сьогоднішній день для того, щоб забезпечити підприємство ресурсом, забезпечити підприємство можливістю закупати сировину, ми повинні працювати і повинні підіймати цю ціну хліба. Інакше не буває».
Ольга Заїка, Фото: Суспільне Чернігів
Ольга Заїка прогнозує:
«Мої прогнози на 2025 рік? Дай Боже, щоб вийшли аграрії і посіяли і пшеницю, скажімо так, і, щоб вони зробили всі необхідні заходи для того, щоб виріс гарний урожай. А це також впливає, яке буде борошно, яке буде зерно, яке буде борошно, яка буде його вартість».
Олег Крапивний, Фото: Суспільне Чернігів
За минулий рік сільгоспвиробники зібрали 979 тисяч тонн зерна пшениці та 31 тисячу тонн жита, розповідає директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Олег Крапивний.
«Я хочу сказати, що у хлібозаводах потреба в житньому і пшеничному борошні забезпечена на 1-2 місяці наперед», — сказав Олег Крапивний.
Хочете швидше дізнаватися про найцікавіші і найважливіші новини?
Приєднуйтесь до наших каналів:
- в TELEGRAM
- у VIBER
- в INSTAGRAM
Тут тільки найактульніші відео, новини та історії Чернігова!
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
13:52, 10 січня
12:18, 13 січня
2
22:57, 15 січня
live comments feed...