• Головна
  • Реформа комунальних підприємств: що змінить новий закон у Полтавській громаді
прес-реліз
16:47, Вчора

Реформа комунальних підприємств: що змінить новий закон у Полтавській громаді

прес-реліз
Реформа комунальних підприємств: що змінить новий закон у Полтавській громаді, фото-1

Нещодавно парламент прийняв законопроєкт № 6013. Відповідно до його положень, державні та комунальні підприємства будуть перетворені на акціонерні товариства або товариства з обмеженою відповідальністю.  Про це повідомляє «Полтавська думка», що публікує новини Полтави.

«Полтавська думка» з посиланням на Верховну Раду пише, що новий підхід відповідає міжнародним стандартам і створить сприятливі умови для залучення інвесторів. 

«У випадку комунальних підприємств корпоратизація буде гнучкою, дозволяючи громадам вирішувати, чи доцільно здійснювати трансформацію», – зазначили у Верховній Раді.

Цей закон прийнято в межах реформи, спрямованої на підвищення інвестиційної привабливості країни та її інтеграції в світові економічні стандарти. Для державних підприємств перетворення на акціонерні товариства стане обов’язковим протягом перехідного періоду, тоді як для комунальних підприємств жодних санкцій за відмову не передбачено.

«Документ також впроваджує принципи фінансової прозорості. Державні підприємства будуть зобов'язані публікувати фінансову звітність, що забезпечить громадський контроль і прозоре управління», – пояснили у ВР.

Крім того, закон регламентує, що при належності державі більше ніж 50% акцій майнові операції мають проводитися через платформу «Прозорро.Продажі», що допоможе мінімізувати корупційні ризики та забезпечити відкритість процесів.

Більшість депутатів від Полтавщини підтримали цей законопроєкт. Зокрема, «за» проголосували Максим Березін, Олег Кулініч, Олексій Мовчан і Дмитро Нальотов. Водночас Костянтин Касай і Анастасія Ляшенко утрималися від голосування, а Юрій Шаповалов не з'явився на засідання.

Олексій Мовчан пояснив своє рішення підтримати документ: «Цей закон наближає наше законодавство до європейського. Господарський кодекс, створений за часів СРСР, вже застарів, адже в ньому не передбачено приватної власності. Настав час для його заміни».

Він також наголосив, що для комунальних підприємств корпоратизація буде добровільною: «Громади самі вирішуватимуть, чи варто змінювати форму власності. Це право, а не обов’язок. Крім того, створення нових КП більше не буде можливим – лише ТОВ або АТ зі 100% власністю громади».

Віталій Нікіпелов, заступник міського голови з юридичних питань, прокоментував, що навіть у разі набуття чинності законом у найближчі дні, для комунальних підприємств змін не буде найближчим часом. Усі процеси триватимуть певний період.

Микола Різник, голова Опішнянської громади, висловив сумніви щодо закону: «Громади вже подали свої застереження, адже це може ускладнити функціонування комунальних підприємств, таких як "Водоканал". Зростання тарифів і втрата дотацій можуть негативно вплинути на населення».

Попри це, він бачить і можливі переваги: «КП, які не отримують дотацій, зможуть залучати гранти чи кредити».

Додамо, що Всеукраїнська асоціація громад на початку січня назвала законопроєкт № 6013 недопрацьованим і таким, що може мати негативні наслідки. Виконавчий директор ВАГ Іван Слободяник зазначив: «У разі внесення закону в чинному вигляді це може створити хаос у діяльності державних і комунальних підприємств».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...