
14:31, 27 березня
Від туберкульозу на Чернігівщині померли 33 людини у 2024-му, ще 5 – цьогоріч
За минулий рік рівень захворюваності на туберкульоз у Чернігівській області знизився на 15% у порівнянні з 2023 роком. Водночас, ситуація залишається все ще серйозною.
Так, за 2024 рік було зафіксовано 276 випадків захворювання, з них 14 – серед дітей. Лише за січень-лютий 2025 року туберкульоз виявили у 40 дорослих та 5 дітей. Зафіксовано і летальні випадки: у 2024 році померли 33 людини, а за перші два місяці 2025-го – 5 осіб. Про це повідомляє пресслужба Чернігівської ОВА.

Діагностика
За словами експертки Управління охорони здоров’я ОДА за спеціальністю «Фтизіатрія» Жанни Карпенко, на сьогоднішній день діагностика туберкульозу безоплатна і доступна для всіх.. Пацієнти можуть пройти обстеження системою GeneXpert [молекулярно-генетичним методом – ред.] у восьми лікарнях області. Зокрема, Новгород-Сіверській, Корюківській, Бахмацькій, Ічнянській, Козелецькій, Ніжинській, Прилуцькій, Чернігівській міській лікарні №2 і обласній.
Торік таким методом обстежили 2754 людини, з яких у 161 випадку діагноз підтвердився. За потребою сімейний лікар може призначити радіологічне обстеження і скерувати до лікаря-фтизіатра.
Лікування
Близько 80% пацієнтів лікуються амбулаторно. За умови дотримання схеми прийому препаратів вони не становлять загрози для оточення. Пацієнтів із тяжкою формою туберкульозу госпіталізують до обласного «Центру фтизіатрії», де лікування здійснюється безоплатно за сучасними короткостроковими схемами.
Як розпізнати симптоми?
Серед основних ознак туберкульозу:
- тривалий кашель (більше двох тижнів);
- підвищена температура тіла;
- задишка;
- стомлюваність;
- зниження ваги;
- нічна пітливість.
Якщо у вас спостерігаються ці симптоми – зверніться до сімейного лікаря та пройдіть обстеження.
Латентний туберкульоз: небезпека без симптомів
Медики наголошують на існуванні латентної туберкульозної інфекції – коли збудник хвороби є в організмі, але людина почувається здоровою. У несприятливих умовах інфекція може активізуватися.
Виявити приховану форму допомагає туберкулінова шкірна проба або квантифероновий тест. У разі підтвердження пацієнту призначають профілактичний курс лікування.
Хочете швидше дізнаватися про найцікавіші і найважливіші новини?
Приєднуйтесь до наших каналів:
- в TELEGRAM
- у VIBER
- в INSTAGRAM
Тут тільки найактульніші відео, новини та історії Чернігова!
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
13:10, 25 березня
11:15, 19 березня
2
19:54, 29 березня
11:15, 19 березня
12:27, 26 березня
1
live comments feed...