• Головна
  • Головні міфи про життя в новобудові
Новини компаній
10:42, 25 квітня

Головні міфи про життя в новобудові

Новини компаній

DESCR: Усталені стереотипи заважають нам прийняти правильне рішення. Так буває і з вибором житла. Розвінчаємо найпоширеніші міфи про новобудови

Нерідко усталені стереотипи заважають нам прийняти правильне рішення. Так буває і з вибором житла. Але законодавче регулювання і тренди будівництва на ринку нерухомості стрімко змінюються, і те, що було актуально ще 5-10 років тому, сьогодні вже не відповідає дійсності.

Більшою мірою зміни позначаються на ринку первинного житла – держава прагне захистити інтереси пайовиків, зробити квартири доступнішими за допомогою пільгових іпотечних програм і стежить за тим, щоб забудовники несли відповідальність за здані квадратні метри.

У статті разом з експертами компанії «Оцінка.ЮА» ми розвінчаємо найпоширеніші стереотипи про новобудови, яким не варто вірити.

Головні міфи про життя в новобудові, фото-1

Міф 1. Купівля вторинки безпечніша, адже вона вже готова

Сюди можна включити відразу кілька страхів, які часто заважають зважитися на купівлю квартири в споруджуваному будинку:

  • будівництво затягнеться або буде заморожено;
  • квартира/будинок не відповідатимуть заявленим характеристикам;
  • у квартирі після здачі виявиться багато дефектів, а усувати їх доведеться самостійно.

Якщо новобудову вже здано, а таких об'єктів у продажу дуже багато, то всі ці страхи зводяться до нуля. Ба більше, в частині безпеки угоди в даному випадку новобудова сильно виграє у вторинки, оскільки квартира в новому будинку – це об'єкт з чистою юридичною історією. Тут повністю відсутні ризики появи неврахованих власників: спадкоємців, подружжя, осіб, які не брали участі в приватизації тощо.

Що стосується купівлі новобудови на етапі будівництва, то тут справді можливі неприємності із затягуванням термінів або виявленням дефектів. Щоб цього уникнути, рекомендуємо насамперед правильно підходити до вибору будівельної компанії.

Головний аргумент на користь надійності забудовника – кількість успішно зданих проектів. Також перед покупкою варто ознайомитися із затвердженим планом забудови комплексу. З цього документа ви дізнаєтеся, як буде упорядковано прибудинкову територію, де і які об'єкти інфраструктури будуватиме девелопер.

Міф 2. Нові будинки будуються на околицях, поруч немає інфраструктури

Часто люди побоюються, що в районі новобудов інфраструктура розвиватиметься повільно. Але тут не все так очевидно.

Багато нових житлових будинків, які зводяться в рамках точкової забудови, розташовуються в районах із готовою розвиненою інфраструктурою, де вже є все необхідне для життя.

Під час комплексної забудови (коли будують окремий житловий квартал) девелопери намагаються враховувати цей аспект заздалегідь, включно з будівництвом шкіл, дитячих садочків, магазинів і парковок уже на етапі проєктування. Найчастіше об'єкти розташовуються або у вигляді окремих будівель на території ЖК, або на перших поверхах будинків, що дуже зручно для жителів.

Багато що залежить від віддаленості об'єкта від центру міста. Головне – вибрати вдалу локацію і перевірити план забудови ЖК. Десь усі елементи соціальної інфраструктури вже побудовані, десь девелопер будує такі об'єкти сам і здає їх одночасно з житловим комплексом.

Головні міфи про життя в новобудові, фото-2

Міф 3. Неякісне будівництво, найдешевші матеріали

Існує думка, що новобудови будуються «нашвидкуруч», і якість житла залишає бажати кращого. Це далеко не завжди так. Сьогодні підхід до бізнесу змінився. Забудовники дбають про свою репутацію і використовують сучасні технології та якісні матеріали. Здешевлення будівництва підірве довіру до компанії на ринку, що негативно відіб'ється на продажі наступних черг або проєктів.

Існують навіть докладні інструкції щодо того, як правильно вибрати квартиру в новобудові. Оцінювачі рекомендують перед купівлею квартири в новобудові звернути увагу на відгуки про девелопера, запросити інформацію про використовувані матеріали та перевірити сертифікати відповідності стандартам якості. Сумлінний забудовник ніколи не відмовить у наданні таких відомостей.

Міф 4. Новобудови – це «людинники»

«Людиниками» в народі називають багатоповерхівки з високою щільністю забудови і великою кількістю квартир на невеликій площі. Зазвичай такий незавидний статус отримують ЖК із погано продуманим розташуванням, де практично відсутня необхідна транспортна та соціальна інфраструктура, немає зелених зон і дитячих майданчиків. Весь двір просто залитий бетоном і заставлений машинами. А висотні будинки, розташовані на мінімально допустимій відстані один від одного, затуляють сонячне світло.

Такі об'єкти, як і раніше, присутні на ринку, але, на щастя, сьогодні новобудови вже не є синонімом цього неприємного слова.

Забудовники під час проєктування житлових комплексів прагнуть створити зручний і багатофункціональний простір, який відповідає сучасним вимогам якості життя. Так, у нових ЖК все частіше з'являються:

  • малоповерхові будинки або корпуси різної поверховості, які пропускають сонячне світло у двір і квартири;
  • прогулянкові зони з пішохідними доріжками, лавками та освітленням, де мешканці можуть проводити час на свіжому повітрі, гуляти з дітьми;
  • якісні дитячі та спортивні майданчики з травмобезпечним покриттям;
  • закриті «двори без машин»;
  • упорядковані зони відпочинку – озеленення території, висаджування дерев, чагарників і квітів не тільки покращує естетичний вигляд, а й сприяє створенню здорового екологічного середовища.

У якісному сучасному ЖК житлові простори проєктуються з урахуванням потреб кожного члена сім'ї. У сучасних проєктах пропонуються квартири з повноцінними кухнями, винесеними в окреме приміщення, просторими лоджіями, великими кімнатами та спальнями, розділеними між собою.

У частині благоустрою дворів у девелопменті завжди будуть актуальні такі тренди, як наявність паркувальних місць, просторі дитячі майданчики, якісне гумове покриття під ними, спортивне обладнання для занять спортом (вуличні тренажери), закрита територія з відеоспостереженням.

А за цим посиланням радимо дізнатись про 9 найвагоміших причин купити квартиру в новобудові та про 5 найрозповсюдженіших помилок щодо цього.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новобудови #міфи про новобудови #купівля квартири #первинний ринок #забудовник #інфраструктура #якість будівництва #ЖК #вторинне житло #безпека угоди
Оголошення
live comments feed...