• Головна
  • Компенсація на самостійну відбудову зруйнованих осель на Чернігівщині: алгоритм отримання коштів
12:24, 25 квітня

Компенсація на самостійну відбудову зруйнованих осель на Чернігівщині: алгоритм отримання коштів

Жителі Чернігівщини почали отримувати компенсацію за програмою «єВідновлення» для самостійної відбудови зруйнованих осель. На даний момент вже 30 осіб отримали кошти, що дає їм можливість розпочати відновлення свого житла.

Про це повідомляє пресслужба Чернігівської ОВА.

Компенсація на самостійну відбудову зруйнованих осель на Чернігівщині: алгоритм отримання коштів, фото-1

Наприкінці березня 2025 року було внесено зміни до постанови Кабміну №600 від 30 травня 2023 року, що регулює питання використання компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна. Тепер, щоб здійснювати будівництво, заявники мають замовити кошторисну документацію.

Про зміни в умовах програми та алгоритм отримання компенсації детально розповів Сергій Куреня, в. о. начальника Управління містобудування та архітектури ОДА.

За його словами, для отримання компенсації для самостійної відбудови зруйнованого житла потрібно:

  • після рішення комісії про нарахування компенсації припинити право власності на знищений об’єкт в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно;
  • отримати будівельний паспорт, що дає право на початок будівельних робіт;
  • подати повідомлення про початок будівельних робіт через ЦНАП, Дію чи Єдину державну електронну систему у сфері будівництва.
  • замовити кошторисну документацію, яка повинна бути розроблена незалежно від подання повідомлення.

Також у заявника має бути відкритий рахунок в одному з банків-партнерів, перелік яких можна знайти на офіційному сайті «єВідновлення». Якщо рахунок не використовувався протягом року, банк може призупинити його дію, тому Сергій Куреня радить заздалегідь перевірити активність рахунку.

Лише після виконання всіх цих дій, особа може отримати перший транш у розмірі 50% від загальної суми. Його необхідно реалізувати протягом 18 місяців, придбавши будівельні матеріали чи замовивши підрядні роботи. Реалізувавши не менш ніж 90% цих коштів, необхідно подати повідомлення про потребу проходження проміжної верифікації до комісії ОМС. Вона протягом 10 днів проводить проміжну верифікацію – перевіряє копії чеків, фото процесу будівництва тощо. І лише після підтвердження комісією доцільності використання коштів, особа отримує залишок суми, який необхідно використати протягом 36 місяців.

Після завершення будівництва особа має знову подати повідомлення про це до ОМС.

«Кінцеву верифікацію проведуть лише у частини заявників. Втім, якщо ж особа не подала звіт про використання компенсації, то для неї верифікація буде проводитися в обов'язковому порядку», – наголосив Сергій Куреня.

З питань розробки кошторисної документації також виступив Вадим Овдієнко, проєктант. Він наголосив про важливість того, що ця документація повинна обов’язково бути внесена до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва. А під час її розроблення мають бути враховані кошти на покриття додаткових витрат, пов’язаних з інфляційними процесами.

Замовити кошторисну документацію можна і після отримання першого траншу і, таким чином, – оплатити її вартість. Втім, зробити це можна за умови, якщо проєктна організація зареєстрована як партнер програми.

Трохи актуальної статистики про «єВідновлення» на Чернігівщині: стосовно пошкодженого майна подано 5857 заяв, нараховано компенсацію – 4208 на загальну суму 400 мільйонів гривень.

Щодо знищеного: подано 1344 заяви на отримання сертифікатів, видано – 852 на майже 1,2 мільярда гривень.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#компенсація #зруйноване житло #алгоритм #Чернігівщина #єВідновлення
Оголошення
live comments feed...