• Головна
  • Іван Катеринчук: «Чернігів після Одеси - курорт»
11:30, 8 травня 2014 р.

Іван Катеринчук: «Чернігів після Одеси - курорт»

Генерал-майор милиции Иван Катеринчук, в прошлом руководивший УМВД Украины в Черниговской области, с 4 мая возглавляет милицию Одессы – сменив на посту отправленного в отставку Петра Луцюка. Сможет ли черниговский «генерал революции» навести порядок в одной из самых горячих точек сегодняшней Украины? Генерал  командование принял. Приняла ли его Одесса?

До дня народження – Одеса

– …Я дуже сумую за Черніговом, тут моя родина. Я взагалі вважаю це місто своєю другою батьківщиною. У мене тут народився син, моя дружина – чернігівка. Звик до того, що коли приходжу додому, то мене зустрічає жінка, син, донька. Ми з дружиною радились, коли мені запропонували поїхати в Одесу. Дружина – теж підполковник міліції у відставці, вона розуміє цю роботу.

Це призначення прийшлося на мій день народження. Було це так. Мені о дев’ятій 4 травня телефонує заступник міністра. Ну, думаю, може хоче привітати. Беру слухавку. «Як ти відносишся до Одеси?» – питає. Ну, кажу, гарне місто. «Я так розумію, ти готовий очолити одеську міліцію?» Я аж закляк. Пауза. Питаю в дружини: «Одеса?» – «Ну Одеса, так Одеса». Передзвонюю: мовляв, готовий. Мене питають: «А коли ти готовий виїхати?» – «А коли треба?» У відповідь чую: «Негайно». От у мене була година на збори. І вже о 10-й годині я виїхав на Одесу. День народження святкував у машині. Приїхав у місто о шостій вечора. О сьомій зібрали керівний склад, мене представили. І почалася, як кажуть, жара… Перша ніч – дві години сну, друга – три. Питань багато, дуже багато претензій до роботи міліції, до охорони громадського порядку. Приходилося працювати з коліс. Пішла третя доба, уже розумію ситуацію, бачу, що потрібно. Зараз ми готуємося до 9 Травня, бо в нас є різна інформація, можуть бути провокаційні заходи.

– І як ідуть справи?

– Ми готові до цього. Ми обклали Одесу блокпостами, по місту їх 12, тут несе службу міліція разом з самообороною. Ми підсилюємо наші позиції в інших регіонах, особлива увага на ті райони, які граничать з Придністров‘ям. І хоча за нашою оперативною інформацією ніякої загрози звідти немає, але ми все одно готуємося. Я думаю, у нас все вийде. Бо я знаю, що в Одесі ніколи не було питань з приводу сепаратизму, національної ворожнечі. Тут живе близько 100 національностей. І всі вони хочуть спокою, миру і порядку.

Тих, хто не розуміє ситуації, буду міняти

– Іване Петровичу, до одеської міліції було дуже багато зауважень саме з приводу їхньої поведінки під час подій 2 травня. Як вам зараз з ними працюється? Не саботують вони ваші накази?

– Саботування наказів нема. У міліції зараз такий настрій, що вона хоче керівника, який би розумів ситуацію і знав свою роботу. Вона готова за ним іти. Я сьогодні, 6 травня, проводив першу нараду з керівниками, спілкуюся з ними практично щогодини. Я не бачу ніякого супротиву. В їхніх очах вогонь, вони хочуть працювати, але вони хочуть розуміти: чи керівник їх захистить, якщо буде якась екстрена ситуація, коли вони будуть виконувати накази, чи він сховається у корчі? Я їх зразу завірив, що я буду їх захищати. Але тільки коли вони будуть діяти законно. З тими, хто порушує закон, мені не по дорозі.

Перше враження : колектив здоровий і готовий до роботи. Звичайно, є деякі керівники, які не розуміють ситуації, їх я буду міняти. Звичайно, інформація поступає і від служби внутрішньої безпеки, хто там заплямований, хто ні. Я сюди приїхав працювати. У мене немає такого, як у інших начальників УМВС, які з собою возять команду по 50 чоловік. А що тоді робити місцевим, які все життя працюють в міліції і сподіваються, що їх хтось помітить, підвищить? Це неправильно. Якщо мені буде потрібно, візьму до 10 чоловік з інших регіонів на керівні ланки та ключові служби.

– А от як щодо порушників, того ж Фучеджі?

– Фучеджі звільнений. По усіх тих фактах, які відбулися 2 травня, відкрито кримінальне провадження. Прокуратуру також задіяно. Це все для того, щоб оцінити правильно у процесуальному полі роботу працівників міліції. Якщо буде доведено, що Фучеджі має до цього якийсь стосунок з точки зору порушення закону – він буде нести відповідальність. І таке рішення правильне. Так, люди лютували щодо цього, бо надто великі були заворушення, загибелі, але ми не можемо пришвидчити розслідування, є ж своя процедура. Удень люди забирають по одному, по два загиблих, ховають їх. Нам також треба попрацювати і тут, щоб не було агресії. Я розумію, що батькові чи матері, які втратили дитину, все одно, чи вона була сепаратистом, чи націоналістом. Людини ж уже нема.

Намагаємося все робити виважено, щоб не повторилася трагедія 2 травня. Намагаюся і сам зустрічатися, розмовляти з людьми. Щоб ви зрозуміли: лише за два дні у мене було сто – двісті дзвінків. Я відповідаю на всі. Що вразило: і громадяни, які законопослушні, і ті, які мають кримінальне минуле, і росіяни – як один говорять: допоможемо всім, чим зможемо. Навіть переступимо якісь свої принципи, розкажемо все, що вас цікавить. Але тільки зробіть, щоб ми оцю всю сепаратистську банду якнайшвидше привели до відповідальності. Люди зацікавлені в тому, щоб був закон і порядок. У нас зараз два виклики: святкування 9 Травня і вибори президента…

– У принципі ті ж самі проблеми, як і в Чернігові…

– Чернігів після Одеси для начальника УМВС – це курорт. І тому, якщо мені хтось скаже, що в Чернігові оперативний стан дуже складний і важко працювати, я готовий помінятися місцями – нехай їде в Одесу і подивиться. Думаю, після виборів стане трохи легше. Буде легітимний командувач збройних сил. і тоді буде простіше. Я впевнений: ми впораємося. Дуже серйозно допомагає міністр, його заступник Сергій Чеботар. Він буквально сьогодні поїхав. Губернатор теж готовий надавати будь-яку необхідну допомогу, аби ми втримали ситуацію. Я не маю права підвести людей.

Обстановку контролюємо

– Чи є якісь перші висновки з розслідування пожежі у Будинку профспілок в Одесі? Наче народний депутат Володимир Ар‘єв у себе на фейсбуці повідомляв, що люди не задихнулися, а потруїлися газом – хлором…

– Ні, то був чадний газ – і люди від того газу подушилися.

– Як обстановка в місті зараз?

– Ми контролюємо. Усе спокійно.

– До речі, слова підтримки з Чернігова надходять?

– Ой стільки, що не встигаю і читати. Пропонують своїх друзів та знайомих в Одесі, які готові підтримати, надати інформаційну допомогу, розказати, хто є хто. Я дуже вдячний усім чернігівцям. Я не думав, що маю такий авторитет, що будуть навіть таким чином допомагати!

Первое впечатление

Зоя Казанжи, одесская журналистка:

– Встретились с начальником областной милиции генерал-майором Иваном Катеринчуком. Первый милицейский руководитель, который вышел к людям через час после назначения/представления. Без выяснения, чего мы от него хотим, и без просьб «прорепетировать речь».

Генерал суров. Людям сказал сразу: «Слава Україні!» – и растопил сердца:) Потому что сейчас для нас всех это приветствие и украинский флаг – идентификация своего человека.
Генерал не давал пустых обещаний и не старался понравиться. Обещал сотрудничать с общественностью и держать в курсе.

Общественность, конечно, требовала, чтобы вновь назначенный человек «ответил за всё и всех посадил». Генерал сказал: «Обещаю, что перед законом все будут равны».

Народ потребовал немедленно снять триколор на Куликовом поле (место расположения лагеря Антимайдана . – Авт.). Генерал сказал, что триколора там не будет. Народ сказал, что идет на Куликово поле, чтобы убедиться в словах генерала сразу же.
Пошли. Триколора на Куликовом НЕ БЫЛО.

На Куликовом поле почтили память погибших минутой молчания. Цветы и лампадки на месте. Мы никогда не уподоблялись варварам, которые разрушали наши импровизированные мемориалы памяти «Небесной сотни». На Куликовом поле развевается флаг Украины.

Досье

Иван Петрович Катеринчук родился 4 мая 1961 года в с. Старые Куты Косовского района Ивано-Франковской области, в многодетной семье колхозников. Трудовую деятельность начал в 1976 году на Кутском лесокомбинате, одновременно продолжая учиться в вечерней (средней) школе. С мая 1979 по октябрь 1981 проходил службу в рядах Советской Армии. С октября 1983 года – на службе в органах внутренних дел (милицейскую карьеру начинал с должности младшего инспектора-кинолога).

С отличием окончил Кишиневскую среднюю специальную школу милиции МВД СССР, после чего был назначен оперуполномоченным уголовного розыска Сокирянского райотдела УВД Черновицкой области. Во время службы заочно окончил Национальную академию внутренних дел, получил высшее юридическое образование.  Был назначен первым заместителем начальника Сокирянского райотдела, с 1994 года – начальником.

В 1996 г. окончил Европейскую академию ФБР США в Будапеште.

Кандидат юридических наук.

Кстати

Вышедший в 2010 году в отставку,  генерал Катеринчук активно участвует в политической жизни: принимал участие в акции «Вставай, Украина!», встречал экс-министра МВД Юрия Луценко в день его освобождения из Менской колонии, полтора месяца возглавлял областную организацию СПУ, позже примкнул к «Батькивщине». С осени 2013 года – участник Евромайдана, один из руководителей местной Самообороны, член исполкома областной Народной рады. После победы Евромайдана был одним из претендентов на должность главы черниговского УМВД.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Катеринчук. УМВД #милиция #Одесса
Оголошення
live comments feed...