Новини компаній
10:00, 3 квітня 2020 р.
Які вибрати предмети для ЗНО 2020?
Новини компаній
Які предмети обов'язково скласти на ЗНО 2020? Чи варто вибрати додатковий четвертий предмет? Які предмети краще вибрати? На що слід орієнтуватися при виборі дисциплін?
Вже до лютого 2020 року майбутнім абітурієнтам необхідно чітко визначитися, які саме предмети вони будуть складати на ЗНО 2020. Це зовсім не просте запитання, яке краще опрацювати заздалегідь. Від цього залежить не тільки список спеціальностей, на які може претендувати учень, а й сама підготовка до тестування. У цій статті ми розглянемо, як правильно вибрати необхідні предмети для незалежного оцінювання.
ЗНО 2020: обов'язкові та факультативні предмети
Учень, готуючись скласти зовнішнє оцінювання, може сам обрати за якими дисциплінами він бажає пройти тест, отримати відповідний сертифікат. До обов'язкових на ЗНО відносяться три, це:
- українська мова та література (обов'язково для всіх спеціальностей)
- історія України або математика (на вибір)
- предмет на вибір
До уваги!
Учень може скласти математику та історію України на ЗНО в один рік. Для цього один із зазначених предметів потрібно вказати як «на вибір».
Крім трьох обов'язкових тестів, кожен учень може вибрати ще одну, додаткову дисципліну, за якою пройде оцінювання:
- предмет на вибір
Які предмети будуть на ЗНО 2020?
Крім обов'язкової української мови та літератури, учень може сам вибрати дисципліни, за якими отримає відповідний сертифікат:
- історія України
- математика
- біологія
- географія
- фізика
- хімія
- іноземні мови (англійська, іспанська, німецька, французька)
Які предмети вибрати на ЗНО?
Існує поширена, але, на жаль, не найефективніша практика, вибирати свої найбільш «сильні» предмети. І хоча цей підхід виглядає досить заманливо, він може значно знизити шанси випускника пройти на потрібну спеціальність за конкурсом. Справа в тому, що далеко не завжди «сильні сторони» учня відповідають вимогам для спеціальності та ЗВО.
Відразу зазначимо, додатковий предмет вибирати хоч і необов'язково, але вкрай бажано для успішного вступу до університету. Більш того, фахівці наполегливо рекомендують вибрати спеціальні курси підготовки до ЗНО. Саме тут, під наглядом досвідчених викладачів, учень може не тільки «закрити прогалини в знаннях», але й підготуватися до тестування.
Прийнято виділяти дві стратегії для вибору предметів на ЗНО:
- Цільова
Цей підхід використовується, коли учень твердо знає з якою спеціальністю хоче пов'язати своє подальше життя. Наприклад, якщо він вибирає IT напрямок, йому будуть потрібні українська мова, математика, іноземна мова або фізика на вибір. У цьому випадку має сенс вибрати саме цей перелік повністю, а під час подачі документів використовувати найкращий сертифікат (який дасть максимальну кількість конкурсних балів).
- Загальна (широка)
Якщо учень все ще сумнівається, або йому підходять відразу декілька напрямків, розумно буде скласти список всіх необхідних для них дисциплін, вибрати найбільш вдалу компоновку. Найчастіше до цього переліку включають іноземну мову, яка є обов'язковою для цілого ряду гуманітарних, економічних та технічних спеціальностей.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
live comments feed...