• Головна
  • Якщо ваше майно знищене війною – особливості процесу отримання відшкодування по програмі єВідновлення
10:32, 13 січня

Якщо ваше майно знищене війною – особливості процесу отримання відшкодування по програмі єВідновлення

На сьогодні в Чернігівській області налічується близько 11 000 об'єктів, пошкоджених або зруйнованих внаслідок російської агресії. Отримати допомогу від держави на відновлення майна можна за допомогою програми єВідновлення.

11 січня на брифінгу, присвяченому реалізації цієї державної програми в. о. начальника Управління містобудування та архітектури Чернігівської ОДА Сергій Куреня відзвітував перед громадськістю про поточний стан реалізації державної програми.

- По знищеному майну: ми маємо за весь час реалізації цього виду компенсацій поданих 492 заяви і сформованих житлових сертифікатів - 102. Загальна сума призначених виплат по цьому виду компенсацій становить майже 128 млн грн.

Сума компенсації за зруйноване житло нараховується на житловий сертифікат по знищеному об'єкту. В основі формули нарахування лежить ряд регіональних коефіцієнтів, визначених додатком до постанови, а також технічні характеристики самого житла.

За електронний сертифікат можна купити житло на первинному або вторинному ринку. До електронного сертифікату можна докладати власні заощадження, щоб купити більше або краще житло, ніж це можливо за сумою сертифікату. Але у будь-якому випадку, незалежно від того, додавали ви власні кошти чи ні, обʼєкти, куплені за житлові сертифікати, підлягають забороні відчуження протягом 5 років. Продати їх в цей період буде неможливо.

Дещо у процесі купівлі житла за сертифікатом викликає у людей занепокоєння. Це факт припинення права власності на знищений обʼєкт. Люди переживають, що можуть втратити землю, на якій стоїть зруйнований будинок, але ці страхи, за словами пана Курені, далекі від реальності.

- Людина фактично припиняє право власності на вже знищений об’єкт, це не стосується права власності на земельну ділянку. Припиняти право власності людина може безпосередньо перед оформленням договору купівлі-продажу Тобто не треба робити це раніше. Це робиться в проміжок між вже отриманим житловим сертифікатом і купівлею нового житла. Це навіть можна зробити в один день і в одного нотаріуса, – пояснює Сергій Куреня.

Важливий нюанс: перед купівлею нового житла за сертифікатом потрібно заздалегідь забронювати гроші в банку. Це можна зробити через “Дію”. У додатку є опція, яка дозволяє сформувати заяву на бронювання коштів. Кошти фіксуються системою на термін в один місяць, і в цей проміжок часу потрібно провести процедуру купівлі-продажу.

Після того, як договір буде оформлено у нотаріуса, продавець протягом 5 днів отримає кошти по електронному сертифікату на електронний рахунок, який вказано в договорі.

Ольга Мелашенко

Чернігівська Медіа Група

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
##євідновлення #війна #відбудова #компенсації
Оголошення
live comments feed...