• Головна
  • Паводок на Чернігівщині затопив 6 тисяч кубометрів деревини, а це близько 11 мільйонів гривень
12:07, 4 липня

Паводок на Чернігівщині затопив 6 тисяч кубометрів деревини, а це близько 11 мільйонів гривень

Паводок на Чернігівщині затопив 6 тисяч кубометрів деревини, а це близько 11 мільйонів гривень

На Чернігівщині внаслідок паводка затопило частину лісових масивів «Ніжинського лісового господарства» – місцевість перетворилася на болотисті зони. Це не тільки змінило навколишній ландшафт, а й вплинуло на можливість лісівників вивозити лісову продукцію.

Про це повідомляє «Північний лісовий офіс».

На відео можна побачити найбільш підтоплену ділянку у Берестовецькому лісництві. Основна порода, що тут зростає – береза. Загальна площа ділянки 3,8 га і не менш як на половину, вона залита водою.

«Частину лісопродукції ми вивезли, поки могли, але потім пішла вода, – розповідає директ

ор Ніжинської філії ДП «Ліси України» Андрій Данько. – Одразу почали шукати шляхи розв'язання цієї проблеми. Пробували викачувати воду з меліоративних каналів, для чого хлопці розтягували пожежні рукава й застосовували мотопомпи. За нашими розрахунками, щоб викачати усю воду, 2 мотопомпи мають працювати 3-4 доби без зупинки. Але це лише наші припущення, насправді неможливо передбачити чи спрацює це на 100%. Є вірогідність, що нам доведеться чекати до серпня або навіть вересня, щоб з’явилася можливість вивезти деревину».

За даними лісівників, обсяг деревини, що знаходиться на ділянці на відео, складає приблизно 228 кубометрів, загальна вартість якої близько 300 тис. грн. Загальний обсяг деревини, який знаходиться на всіх затоплених ділянках, складає приблизно 6 тисяч кубометрів. Вартість цієї деревини становить близько 11 мільйонів гривень.

Цього року проблема з підтопленням виявилася більш масштабною і затяжною. Як зазначають лісівники, перш за все, через весняні паводки, які пройшли у 2 хвилі – у лютому й наприкінці березня. Крім того, значну роль зіграла «чужа» вода, яка прийшла цієї весни з боку росії. По-друге, на теперішню ситуацію вплинули опади, яких цієї весни й літа було більш ніж достатньо. Ці чинники поєдналися і, як наслідок, ділянки, де раніше була заготовлена лісопродукція, затопило.

За словами місцевих жителів, такого підтоплення тут не бачили ще з 1974 року.


Хочете швидше дізнаватися про найцікавіші і найважливіші новини?
Приєднуйтесь до наших каналів:
- в TELEGRAM
- у VIBER
- в 
INSTAGRAM
Тут тільки найактульніші відео, новини та історії Чернігова!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#паводок #деревина #ліси Чернігівщини #лісівники #збитки
Оголошення
live comments feed...