
13:54, 23 квітня
«Серцевір» – ветеранський рух у Чернігові
Ветеранський рух у Чернігові займає передові позиції в межах України. Адаптивні заходи для ветеранів відбуваються у нас регулярно: це і спортивні змагання, і театр ветеранів, а віднедавна запрацював ветеранський простір.Спорт є одним з дієвих та результативних засобів для реабілітації важкопоранених. У Чернігові сформовано досить потужну команду, яка в тому чи іншому складі періодично відвідує змагання по Україні та за кордоном. Також у місті періодично проводяться великі спортивні змагання всеукраїнського масштабу.
Нещодавно у Чернігові вже вдруге відбулись потужні ветеранські змагання «Кубок Серцевіру». В них взяли участь 240 учасників, як чоловіків, так і жінок з 36 точок України. Цьогоріч кількість жінок - ветеранок стала більшою.
Раїса Давудова приїхала в складі команди з Кривого Рогу. Вона брала участь ще у бойових діях в Афганістані. Її чоловік теж ветеран. Пані Раїса каже, що мотивує навіть не перемога:
- Це такий вид спорту, в якому ти можеш просто зустріти людей, знайомих. Це настільки об’єднує, що я не можу навіть передати словами!
Олександр Півторацький приїхав з Дніпра, відверто захоплюється ветеранським рухом у Чернігові:
- Ми у Дніпрі беремо приклад, дивимося, як ви проводите, і ми в себе так теж збираємось проводити.
На «Кубку Серцевіра» ветерани і ветеранки мали змогу позмагатися у 8 різновидах адаптивного спорту: жим лежачи, волейбол сидячи, ейрбайк, веслування (на тренажері), жим гирі, настільний теніс, стрільба з луку.
Цьогоріч вперше було проведено турнір з кульової стрільби пам’яті Юрія Калмикова (Він був професійним снайпером, загинув на війні. Дружина – Вікторія опікується ветеранським рухом і є організаторкою цих змагань).
Сергій Мицик приїхав у складі столичної команди, він має ампутацію ноги:
- Другий раз я відвідую кубок «Серцевіра», можу ці змагання за приклад поставити серед багатьох Українських змагань. Спорт завжди був практично присутній в моєму житті і ще до служби в армії. Після поранення буквально через місяць я почав виходити на літній спортивний майданчик і займатись чимсь легким: підтягування, бруси.
На змагання до Чернігова завітав і Вадим Свириденко, він є радником-уповноваженим Президента України з реабілітації учасників бойових дій. З першого погляду, нічого не видає в ньому важко пораненого, тільки, якщо придивитись, можна побачити штучні кінцівки – обидві руки, обидві ноги.
Пан Вадим стверджує, що через спорт ветерани дуже гарно відновлюються:
- Я хочу, щоб кожен ветеран знайшов себе в якомусь виді спорту, і щоб він відчував себе комфортно, не дивлячись на травми.
Історія Вадима Свириденка вражає. Він брав участь у боях за Щастя та Дебальцеве в складі 128-ї бригади. В одному з боїв під Дебальцевим — намагалися вивести з оточення вояків на блокпосту «Балу». Потім був поранений — потрапив у зону вибухової хвилі снаряда танка. Евакуаційна команда зазнала обстрілу терористів, вцілілі бійці перебралися на «Урал», котрий згодом потрапив на міну. На 20-градусному морозі три дні переховувався без харчування; три побратими, поранені, замерзли. Потрапив до полону «ДНР» — терористи попередньо розстріляли підбиту техніку, у Донецьку йому надали першу медичну допомогу. Згодом передали українській стороні. Пройшов довгий шлях відновлення в Україні, а згодом в США.
Євген Федосєєнко з позивним «Черешня» родом Мелітополя пересувається на візку. Під час чергового штурму кацапських позицій, отримав осколкове поранення в хребет, нижня частина тіла була паралізована.
Знайшов себе у адаптивному спорті. Двічі був в складі збірної України за кордоном, на змаганнях військово-повітряних сил США «Ігри нескорених». Ветеранам потрібна допомога таких же, як вони, каже Черешня:
- Це було особисте прагнення – якнайшвидше встати на ноги, а шлях до цього тільки через спорт. Це вже обов’язок – долучати таких самих побратимів, як я, до спорту, тому що особливо молодь, отримавши важке поранення, ампутацію або інвалідний візок, вони не усвідомлюють себе.
Віднедавна у Чернігові запрацювало комунальне підприємство «Ветеранський простір». Тепер ветерани не лише мають місце, де можуть зустрітися з побратимами, а й попрацювати зі спеціалістами. Простір відкрито частково, більшість приміщень ще у стадії ремонту, але вже працюють такі напрямки, як: фахівці з супроводу, психологічна та юридична підтримка, групові та індивідуальні заняття, масажний кабінет. Вже скоро має відкритися спортзал.
Якщо ви, або ваші близькі потребують допомоги, або бажають приєднатися до ветеранського руху у Чернігові, звертайтесь до ветеранського простору «Серцевір» за телефонами: +380636797614+380952712710
* * *
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” та Amediastiftelsen в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Андрій Матюха та Favbet Foundation: як підтримка спорту перетворюється на системну ініціативу
Новини компаній
19:00
Вчора
Головні міфи про життя в новобудові
Новини компаній
18:42
Вчора
ТОП новини
Оголошення
00:00, 25 квітня
12:42, 5 травня
00:00, 6 лютого
00:00, 28 квітня
live comments feed...